فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
احمدصادقی (ahmads )    

روز معلول در سال 96 و خواب مسئولین شهر و کشورم

درج شده در تاریخ ۹۶/۰۹/۱۲ ساعت 19:20 بازدید کل: 9 بازدید امروز: 8
 

با سلام و درود خدمت همشهریان و هموطنان عزیزم

معلولیت یک اتفاق است . اتفاقی ناخوشایند که هیچ فردی دوست ندارد معلول باشد ولی ناخواسته برای شخص رخ می دهد . بعضی ها از بدو تولد بدلایل ژنتیکی و بعضی برحسب اتفاقی ندانسته در طول زندگی دچار معلولیت می شود.

ولی مسئله ی مهم و حیاتی وظیفه جامعه و مسئولین در قبال افراد معلول است که باید بررسی شود .

روز معلول بنظرم زمانی مبارک است که معلولین دغدغه ای بابت تردد در اماکن عمومی نداشته باشند .زمانی مبارک است که معلولان برای اینکه بتوانند در جامعه حضور داشته باشند معذب و خجالت زده نشوند و نگاه افراد جامعه نسبت به معلولین نباید سنگین و ترحم گونه باشد.

روز معلول وقتی قابل تبریک است که معلول به راحتی بتواند توانایی های خود را در زمینه های مختلف نشان دهد و شغل مناسبی براساس شرایط جسمی خود داشته باشد و درامدی مثل افراد دیگر داشته باشند و بتوانند خدمتی به جامعه خود بکند .

روز معلول زمانی مبارک و میمون است که معلولان نیز مثل فرد عادی جامعه بتواند تشکیل خانواده دهد و با پذیرش خانواده ی همسر و حتی خانواده معلول و حمایت روحی و معنوی بتواند خوشبختی را لمس کند .

ولی .. ولی ..

ولی متاسفانه مسئولین که قربونشون برم به فکر پست و مقام و جیب خودشونن . و اصلا خیلی از مسئولین صلاحیت اون میز رو ندارن که پشتش نشستن...

چرا باید ما معلولا بخاطر جسممون اینقدر بهمون ظلم بشه و گوشه ی خونه منتظر مرگمون باشیم یا نهایت با سختی و مشکلات زیادی که توی جامعه مون برامون وجود داره بیاییم بیرون؟

ایا فرزند خود مسئول بود بازم اینکارو میکرد که داره با ما میکنه...من بیماری اس ام ای یا همان تحلیل عضلانی دارم بعد از 34سال از زندگیم حدود 1سال پیش داروی اسپینرازا برای درمان بیماری من در امریکا توسط شرکت داروسازی بایوژن کشف شد و در بسیاری از کشورها با حمایت دولت و بیمه و خیرین بصورت رایگان در اختیار معلولین که بیماری SMA دارند قرار می گیرد..حتی در کشور ترکیه الان بصورت رایگان در اختیار بیماران این دارو قرار دارد/

ولی در ایران نه تنها رایگان نیست بلکه حتی اجازه ورود این دارو را وزارت بهداشت نمی دهد و این دارو بخاطر گران بودن اصلا اجازه ندادن تایید شه بیاد ایران

برای اینکه اطلاعات کامل از این دارو داشته باشید روی اینجا کلیک کنید

حرف برای گفتن زیاد است ولی متاسفانه عملی در مسئولین وجود ندارد

شرمندم سخنم را به پایان می رسانم

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۰۹/۱۲ - ۲۱:۰۱
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات