فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
اعضای انجمن(4)
جستجوی انجمن
بهرام نیک بخش (ahmad30 )    

اوباما، حمله اتمی به ژاپن را کار درستی میداند

منبع : http://www.fardanews.com/fa/news/520996/
درج شده در تاریخ ۹۵/۰۲/۲۲ ساعت 15:57 بازدید کل: 80 بازدید امروز: 77
 

سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت حضور رئیس‌جمهور آمریکا در هیروشیما به معنی عذرخواهی بابت حمله اتمی به ژاپن نیست و این حمله بر اساس دلایل درستی انجام گرفته است.

خبرگزاری فارس: «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است که حمله اتمی این کشور به ژاپن بر اساس دلایل درستی انجام گرفته است.
 
دولت آمریکا روز دوشنبه تائید کرد که اوباما در جریان سفر خود به ژاپن برای شرکت در نشست گروه هفت، روز 7 خرداد (27 می) به هیروشیما رفته و از بنای یادبود قربانیان حمله اتمی آمریکا به این شهر دیدن می‌کند. 
 
تاکنون هیچ یک از روسای جمهور آمریکا از بیم اینکه این اقدام نوعی عدرخواهی از حملات اتمی آمریکا تلقی شود از بناهای یادبود هسته‌ای هیروشیما و ناگازاکی بازدید نکرده‌اند.
 
ارنست هم که سه‌شنبه در نشست خبری روزانه صحبت می‌کرد، گفت: «اگر کسی سفر رئیس‌جمهور به هیروشیما را به نشانه عذرخواهی برای حمله اتمی ایالات متحده تلقی کند، برداشت نادرستی کرده است.»
 
وی افزود: «رئیس‌جمهور اوباما معتقد است که رئیس‌جمهور (هری) ترومن بر اساس دلایل درستی تصمیم به استفاده از بمب اتم گرفت؛ برای پایان دادن به جنگی وحشتناک.»
 
دولت آمریکا به ریاست ترومن در سال 1945 با حمایت انگلستان به دو شهر هیروشیما و ناگازاکی ژاپن حمله اتمی کرد. در این حملات که تنها مورد استفاده از سلاح هسته‌ای در تاریخ است، دستکم 130 هزار نفر کشته شدند. 
 
بعد از آن حمله بود که امپراطور ژاپن شسکت در جنگ جهانی دوم را پذیرفت. واشنگتن با بیان این ادعا که حمله اتمی برای پایان دادن به جنگ لازم بود، از عذرخواهی خودداری می‌کند.
منبع : http://www.fardanews.com/fa/news/520996/
این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۲/۲۲ - ۲۱:۱۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (4)