فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
اعضای انجمن(4)
جستجوی انجمن
بهرام نیک بخش (ahmad30 )    

مقدم فر : اینکه کسی مدعی شود رشد هندوستان بهخاطر زبان انگلیسی بوده، حرفی بیربط است.

منبع : http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/02/20/10699
درج شده در تاریخ ۹۵/۰۲/۲۰ ساعت 19:17 بازدید کل: 42 بازدید امروز: 41
 

مقدم‌فر در آئین رونمایی از کتاب خط مقدم مبارزه :

مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران تأکید کرد: مشکل اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی عدم‌باورپذیری به شعار و در واقع دکترین «ما می‌توانیم» است و اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم، باید ظرفیت‌های درونی خود را باور کنیم، یعنی خودباوری کلید است.

وی با توضیح علت و عوامل عدم باورپذیری در برخی مسئولان افزود: شاکله فکری و ذهنی این افراد عموماً در علوم انسانی غربی شکل گرفته و یا دانش آموخته محیط‌های آکادمیک غرب هستند و مطابق این تربیت غربی نسبت به توان داخلی باورپذیری ندارند و با همین رویکرد و نگرش گاهی به‌عنوان مسئول اجرایی تصمیم‌گیر و گاهی در عرصه تصمیم‌سازی برای مسئولان نقش‌آفرینی می‌کنند.

مقدم‌فر ادامه داد: اینکه کسی مدعی شود  رشد هندوستان به‌خاطر زبان انگلیسی بوده، حرفی بی‌ربط است. هند زمانی به رشد دست یافت که گاندی لباس و پارچه انگلیسی را از تن به در کرد و پارچه کرباس سخت و دوتکه هندی را پوشید و گفت "من به‌عنوان رهبر هند، دیگر از اجناس و پارچه انگلیسی و خارجی استفاده نمی‌کنم و شما مردم هم چنین کنید تا با استقلال از اغیار، کشور خود را بسازیم" و این نقطه عزیمت رشد هند بود نه زبان انگلیسی.

 

مسئول فرهنگی مجمع بیداری اسلامی با بیان اینکه موشک فقط یک فناوری نظامی نیست بلکه به‌عنوان یک علم بین‌رشته‌ای با موضوعات علمی دیگر همچون پرتاب ماهواره‌ها هم مرتبط است، گفت: تلاش شهید طهرانی مقدم می‌تواند الگویی برای تحقق اقتصاد مقاومتی باشد و اگر ما می‌توانیم در عرصه فن‌آوری ساخت موشک پیشرفت کنیم حتی می‌توانیم در صنعت خودروسازی و بسیاری از صنایع هم موفق شویم.

کتاب "خط مقدم مبارزه" روایت داستانی و مستند از تشکیل یگان موشکی در ایران است که با محوریت زندگی شهید حسن طهرانی مقدم به‌قلم فائضه غفار حدادی و به‌کوشش محمد حسین پیکانی نگارش شده است

منبع :http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/02/20/1069902

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۲/۲۰ - ۲۲:۳۵
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (3)