فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
رتبه کلی: 2993


درباره من
بهرام نیک بخش (ahmad30 )    

حال و هوای جیب مردم در استانه عید

درج شده در تاریخ ۹۴/۱۲/۱۹ ساعت 09:56 بازدید کل: 9 بازدید امروز: 9
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا به نقل از میانه نیوز، اقتصاد یکی از مهمترین بخش های هر جامعه ای محسوب می شود و میزان رضایت نسبی مردم از دولت ها نیز معمولا با وضعیت اقتصادی رابطه ای نزدیک دارد، وضعیت اقتصادی خوب و تلاش دولت ها برای ارتقای جایگاه اقتصادی کشورشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در آستانه عید نوروز مردم معمولا بیشتر به وضعیت اقتصادی خود فکر می کنند شاید در طول سال بتوان از کنار برخی از مسائل و مشکلات اقتصادی گذشت اما نوروز و افزایش آمار دید و بازدیدها و خرید لوازم مورد نیاز، از تغییر دکوراسیون خانه تا خرید وسایل مورد نیاز از جمله لباس و آجیل، شیرینی و میوه وضعیت را دگرگون می کند و مردم در واقع مجبورند برای آبرو داری میهمانی ها خوبی را برگزار کنند.

این روزها و در آستانه عید نوروز مردم در تب و تاب خرید نوروزی هستند و تلاش می کنند تا با توجه به وضعیت اقتصادی خود خرید کنند اما در این بین بازار و اصناف نیز تلاش می کنند تا از این وضعیت استفاده کرده کالاهای خود را به فروش برسانند.

خبرنگار میانه نیوز به میان مردم و بازاریان رفته است تا نظر آنها را در خصوص وضعیت اقتصادی این روزهای مردم و بازار بپرسد.

کمال افتخاری اولین کسی است که در بازار با او مواجه می شویم، وی در مورد وضعیت بازار می گوید: وضعیت بازار بسیار بد می باشد لذا اقتصاد مردم و درآمدشان کم شده است و الان نیز همانطور که مشاهده می کنید جنس های جدید خریده و در بازار عرضه کرده ایم ولی چون قدرت خرید مردم پایین آمده است نمی توانند خرید کنند.

چناری یکی دیگر از بازاریان در پاسخ به سوال ما مبنی بر اینکه وضعیت بازار در آستانه عید نوروز چگونه می باشد،می گوید: بازار راکد می باشد و مردم به دنبال جنس خوب با قیمت ارزان می گردند و این هم غیر ممکن می باشد.

وی با بیان اینکه از ۱۰ مشتری فقط ۲ تن از آنان خرید می کند، گفت: از سال قبل تاکنون میزان درآمد ما کاهش یافته است برای مثال اگر سال قبل میزان فروش ۶۰۰ هزار تومان بود امسال ۲۰۰ هزار تومان شده است.

این شهروند میانه ای تصریح کرد: بازار ما با اقتصاد است و اگر ملت قدرت خرید و درآمد کافی داشته باشند خرید می کنند ولی آنگونه که مشاهده می کنید قدرت خرید مردم روز به روز پایین آمده و اجرای برجام تاکنون هیچگونه اثری روی بازار نگذاشته است.

 

حد بلوری یکی دیگر از شهروندان بازاری وضعیت بازار در آستانه عید را اینگونه ارزیابی می کند: وضعیت بازار نسبت به سال های قبل خراب تر می شود لذا ما از ۱۲ ماه حدود ۶ماه آن را کسب داریم و همانند یک کارگر فصلی هستیم و فقط در آستانه عید و بازگشایی مدارس کم و بیش فروش داریم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز اوضاع بازار مناسب نبود، تصریح کرد: مردم به دلیل مشکلات مالی قدرت خرید ندارند.

میرزایی یک شهروند دیگر نیز با گلایه از وضعیت بازار در آستانه عید نوروز، گفت: بنده حدود ۱۰ سال است که بازاری هستم و هیچ سالی مانند امسال کاهش فروش نداشته ایم لذا با تشدید تورم و افزایش بیکاری جوانان شهرستان میانه قدرت خرید مردم نسبت به سال های قبل بسیار پایین آمده است.

این شهروند اذعان داشت: سال قبل که فروش متوسطی داشتیم امسال حتی نصف آن را هم نداریم و دولت باید با برنامه ریزی های دقیق چاره ای برای اقتصاد کشور بیاندیشد.

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۴/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۶
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات