فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
رضا عباسی اقدم (aghdam13 )    

دنیای خبرنگاری

درج شده در تاریخ ۹۵/۰۵/۱۷ ساعت 13:23 بازدید کل: 377 بازدید امروز: 372
 

17 مرداد است؛ روز خبرنگار. رسانه –چه مکتوب و چه مجازی- دنیای غریبی است. دنیایی که در آن همه گونه اتفاق می تواند بیفتد. رسانه می تواند رنگ و لعابی دروغین و فریبنده داشته باشد یا چهره ای صادقانه و روشنگر. در مقیاسی محدود و در شهری مثل میانه دوام و حیات رسانه بواسطه نبود پشتوانه های سیاسی-اقتصادی بسیار سخت و مشکل است. اینکه حقیقت را بگویی و نیت خیر داشته باشی و پوپولیستی نشوی و خود را درگیر اوضاع بکنی اما هیچ مسئولی شاکی نشود و مردم نیز راضی باشند، تقریباً امری محال است! درهرحال رسانه باید در این فضا نفس بکشد و تأثیرگذار باشد. رسانه وظایفی نسبت به مردم و جامعه اش دارد و متعاقباً انتظاراتی هم دارد:

 خبرنگار

1-    در شهری چون میانه رسانه ها موظف هستند روشنگری کنند و اتفاقات و خبرهای لازم را صادقانه و بی حب و بغض به اطلاع مردم برسانند. البته لازم است رسانه با استفاده از اهل فن هر خبر و برنامه ای را تجزیه و تحلیل کرده و جنبه های مثبت و منفی، ریشه ها، حواشی و برآیندهای مربوطه را به اطلاع مردم برساند تا مردم در جریان چند و چون اوضاع شهرشان قرار گیرند. در این میان کاملاً بدیهی است که برخی راضی نباشند ولی "دانستن حق مردم است." خبرنگاران و فعالان رسانه ای مانند یک گزارشگر ورزشی بی طرف باید تلاش کنند در بیان خبر و نیز در تجزیه و تحلیل اقدامات کاملاً عاری از حب و بغض عمل کنند.

2-    در تقابل با رسانه، مسئولین شهر نیز شایسته و بایسته است تا تعاملی سازنده با رسانه ها داشته باشند چراکه رسانه ها گوش و زبان مردم هستند تا ارتباطی دوسویه ایجاد کنند. احترام و ارتباط مطلوب با اصحاب رسانه به نوعی احترام به مردم است. مردم حق دارند در جریان امور و اتفاقات شهرشان باشند و این اطلاعات را از طریق رسانه ها می توانند بگیرند.  تقدیر از فعالان رسانه ای در روز خبرنگار هرچند ارزشمند و خوب است اما تنها یک نمود شناختن ارزش رسانه است.

3-    رسانه برای خدمت به مردم است و زنده به حضور و حمایت مردم. حیات و ثبات رسانه منوط و وابسته به مردم است. این مردم هستند که با ارائه نظرات، ارسال مطالب، طرح سوال، مطالبات، گزارشات و انواع ارتباطات رسانه ای، موجب می شوند تا رسانه ای سرپا بماند و از طرف دیگر باعث می شوند خواسته هایشان توسط خبرنگاران پیگیری شده و به نتیجه مطلوب برسند. هرچند میانه ای ها در فضای مجازی حضوری فعال و بسیار خوب دارند اما در رسانه های مکتوب کم تحرک و کم تأثیر هستند. تبحر و تخصص و توانمندی و سواد رسانه ای میانه ای ها در زمینه رسانه و فعالیت رسانه ای انصافاً قدرتمند و عالی است.

روز خبرنگار را به همه خبرنگاران رسمی و غیررسمی، فعالان رسانه های مکتوب و سایت های خبری میانه، تبریک و تهنیت گفته و رشد و اعتلای رسانه های خبری و موفقیت بیشتر خبرنگاران میانه را آرزومندیم. یا علی/

این مطلب توسط اسماعیل مختاری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۵/۱۷ - ۱۴:۱۰
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)