فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
رتبه کلی: 13979


درباره من
خدایا.....
یاریم کن نگاهم در افق این فضای مجازی..."جز برای تو" نبیند
وانگشتانم "جز برای تو" کلیدی را فشار ندهند...
****************************
خدایا تو دیدی و سکوت کردی ولی دیگران ندیدندو فریاد زدند
افشین -م (afshin-m )    

مردم میانه ،شهرداری و شورای شهر

درج شده در تاریخ ۹۴/۰۹/۲۱ ساعت 19:50 بازدید کل: 163 بازدید امروز: 162
 

مردم میانه ،شهرداری و شورای شهر
یکی از عواملی که موجب اعتماد و اطمینان مردم به مسئولان خود می شود ارائه گزارش عملکرد بصورت فصلی ، شش ماهه و یا سالانه است بطوریکه معمار کبیر انقلاب اسلامی نیز همواره بر لزوم توجه به مقوله تبلیغات و بازگو کردن عملکرد مسئولان نظام که همان شناساندن خوبی ها و بیان واقعیات است تاکید نموده اند.
نزدیک به دو سال است که از شروع به کار چهارمین دوره شورای اسلامی شهر می گذرد و اینکه شورای شهرستان میانه طی این مدت چقدر به وظایف اصلی خود یعنی عمران و آبادانی و توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر رسیدگی کرده است خود جای تامل وبحث و بررسی دارد.
اما مسئله فعلی این است که هر تشکل ، گروه و سازمانی جدای از بحث عملکرد مثبت و منفی خود وظایف قانونی بر عهده دارد به مانند ماده ۷۱ و ۷۶ قانون شوراها که شورای اسلامی شهر را موظف می کند گزارش عملکرد یکساله خود را به عموم مردم ارائه داده و به نحو مقتضی زمینه اطلاع رسانی به مردم از اقدامات خود را فراهم نماید لیکن این امر مهم تاکنون در دوره های شورای شهرمیانه تحقق نیافته است.
آیا در دوره های اخیر، شورای شهر و شهرداری میانه فعالیت های خود را در حوزه مدیریت شهری انجام داده اند؟؟؟؟
در صورت عمل به وظیفه شرعی و قانونی خود و انجام فعالیت های خود درحوزه مدیریت شهری،متاسفانه نبود ارائه گزارش عملکرد و عدم پاسخگویی شفاف به مردم در محفل رسمی و عمومی همواره آنها را با چالش جدی روبرو کرده است.
مردم بعنوان ناظران از منتخبان خود در پارلمان شهری انتظار دارند اقدامات و فعالیتهای خود را براساس آنچه که قانون به آنها محول کرده است در انتها یا وسط سال علاوه بر ارائه به مرجع بالاتر و انتشار در نشریات مکتوب و مجازی، با برگزاری نشست عمومی در یکی از اماکن عمومی شهر و فراخوان اقشار مختلف شهروندان در اختیار مردم قرار دهند تا شفاف سازی لازم صورت گیرد.
این ضعف در اطلاع رسانی و بیگانه بودن با ارائه گزارش عملکرد سبب می شود تا انباری از سوالات و ابهامات در ذهن مردم جمع شود و در نهایت شائبه ها ، حرف و حدیث ها و ابهامات فراوانی را به بار آورد که در این صورت علاوه بر آنکه مردم متضرر می شوند خود مجموعه شهرداری و شورای شهر متضرر خواهند شد و مورد انتقاد مردم مواجهه می شوند که شورا ، شهرداری هیچ عملکردی و تحرکی نداشته.
لذا از اعضای محترم شورای شهر و شهرداری میانه انتظار می رود هر چه زودتر نسبت به این مسئله مهم، همت به خرج داده و مردم را نامحرم نپندارند بلکه نسبت به ارائه عملکردهای خود به مردم در یک مکان عمومی ، نه خاص ! اقدام کنند.
بدین ترتیب پاسخگو بودن به مردم سبب می شود اعتماد مردم به نمایندگان و مسئولان افزایش یابد و روند رو به رشد و توسعه شهر افزون تر شود چراکه معتقدیم یکی از رمزهای موفقیت مدیران مدیریت شهری، ارتباط مستقیم با مردم و برآورده کردن خواسته های معقول و به جاب آنهاست.
از سویی متاسفانه بجای اینکه ارائه گزارش موجب تشویق اذهان عمومی گردد عدم ارائه آن منجر به تشویش اذهان می شود گویا که شورا و شهرداری با مقوله ارائه گزارش عملکرد به مردم بیگانه هستند!
پایان سخنم را با این روایت از مولای متقیان حضرت علی (ع) مزین میکنم که می فرماید:
ای مالک! هنگامی که مسائلی پیش می آید و به گوش مردم می رسد ۱و باعث بدبینی می شود، مسئله را کاملا روشن و آفتابی کن (فاصحر لهم …) مبادا به جای “افشاگری”، “اخفاگری” کنی، اخفاگری به نفع خائنان و سارقان اموال عمومی و جانیان است… که می کوشند تا رسوا نشوند و به خیانتهای خود ادامه دهند… مبادا “تنویر اذهان” که یک وظیفه مهم دینی و اجتماعی است، به نام “تشویش اذهان” از میان برود… و برای افشاگران آزاده پاپوش بدوزند…باید به جامعه آگاهی برسد

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۴/۰۹/۲۱ - ۱۹:۵۱
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)