فراموش کردم
رتبه کلی: 1531


درباره من
اکبر پاشایی (achachili )    

در پاسخ به اظهارات نماینده مردم میانه در مجلس: دفاع از حق حیات فرصت طلبی نیست، دشمن تراشی نکنید!

درج شده در تاریخ ۹۰/۰۶/۰۹ ساعت 02:08 بازدید کل: 697 بازدید امروز: 182
 

 

آقای حاجی اصغری نماینده مردم میانه در گفتگو با خبرگزاری مهر در موضوع دریاچه اورمیه به خبرگزاری مهر گفته اند:  " مردم آذربایجان همواره نسبت به اهداف شوم دشمنان و فرصت طلبان حساس بوده اند واین بار در موضوع دریاچه ارومیه نیز با هوشیاری کامل، تیر خلاصی به امید فرصت طلبان خواهند زد."

بی شک عوامل انسانی اصلی ترین عامل وضعیت بحرانی فعلی دریاچه اورمیه می باشد. از کار انداختن اصلی ترین منبع تامین آب دریاچه با احداث غیر کارشناسی بیش از 35 سد بر روی رودخانه های منتهی به آن، احداث پل میانگذر بر روی دریاچه و استفاده بی رویه از منابع آبهای زیرزمینی منطقه که منجر به از کار افتادن چشمه های آب زیرزمینی تامین کننده آب این دریاچه شدند همگی از عوامل اصلی وضعیت فعلی می باشد.

عوامل اقلیمی کمترین و ناچیزترین تاثیر را بر بحران کنونی داشته اند. دریاچه وان به فاصله 170 کیلومتری این دریاچه در ترکیه با شرایط اقلیمی مشابه بسیار سرزنده تر از قبل به حیات خود ادامه میدهد.

 آقای حاجی اصغری، اگر سالهاست دلسوزان آذربایجانی فریاد برآورده اند که با خشکانیدن دریاچه و تبدیل آذربایجان به کویری لم یزرع حیات میلیونها انسان به خطر خواهد افتاد باید گوشهای خود را باز می کردید تا در جایگاهی که قسم خورده اید حافظ جان و مال و منافع ملت خود باشید اجازه ندهید نمایندگان تورک ستیز مجلس بیشرمانه حکم به کوچ اجباری همربانانتان از سرزمین آبا و اجدادیشان را بدهند. کاش اندکی جسارت به خرج داده و به آنهایی که سالهاست بر آبادانی و سرسبزی وطنمان رشک می برند و به همان همکاران فرصت طلبتان که در مجلس، مرگ سرزمینمان را به نظاره نشسته اند  اعتراض میکردید تا امروز این مسئله زیست محیطی را مسئله ای سیاسی قلمداد ننمایید.

آذربایجان زخم خورده از فلاکتهای اقتصادی تحمیلی بر آن جوانانش را در جستجوی معاش به دور افتاده ترین نقاط کشور گسیل میدارد، اینبار مورد شدیدترین حملات در تاریخ خود مواجه شده است. انفجار بمب 8 میلیارد تنی نمک با خشکانیدن دریاچه اورمیه دقیقا اجرای سیاست زمین سوخته در آذربایجان است که با بی لیاقتی و سکوت دیگر نمایندگان آذربایجان به همراه دیگر نمایندگان مجلسی که شما نیز در آن تشریف دارید درحال عملی شدن است. نسل کشی زبانی و هویتی بس نبود که این بار دست بر روی حیات مادی ملتی نهاده اند که در همیشه تاریخ سرسبزی و آبادانی آن مورد رشک و حسد دشمنانش بوده است؟؟؟

ما برخلاف شما به نظر دیگر نمایندگان که فرموده اید : " با وجود اینکه تسریع در عملیات نجات دریاچه ارومیه ضرورت دارد اما باید نظر نمایندگان دیگر مجلس که به دلایل مختلف ترجیح دادند موضوع با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد، احترام گذاشت." به دیده تردید می نگریم. شمایی که رشته تحصیلیتان کشاورزی است باید این نکته ساده را درک کنید که با تبدیل آذربایجان به کویری لم یزرع و به هدر دادن فرصت احیای این رگه حیاتی برای آذربایجانیان که قلم از به تصویر کشیدن فجایع پیش رو عاجز است دیگر فرصتی نمی ماند که شما و همکارانتان در آینده ای که دیگر کار از کار خواهد گذشت مفتخر به قانون گذاری شوید.

شاید بهتر بود بیانیه منتشر شده از طرف بیش از 700 نفر از همشهریانتان در حمایت از حق حیات دریاچه اورمیه را مطالعه می نمودید تا دوست را از دشمن تشخیص دهید ، همانهایی که از عاقبت شوم این بی توجهی ها سخن گفته اند و جنابعالی، آنها و دیگر مدافعین دریاچه اورمیه را دشمن تصور میکنید.کاش تعریفی بر این دشمن خیالی و خود ساخته پیش خود داشتید!!! مردم اورمیه برای اعتراض به این جفای تاریخی به صورت مسالمت آمیز دست به اعتراض می زنند و با باتوم و گاز اشک آور  مواجه میشوند انتظار بر این بود به جای دشمن تراشی و فرصت طلب قلمداد نمودن آنان، حمله کنندگان به تجمعات مسالمت آمیز مردم را سرزنش میکردید.

رد طرح دو فوریتی رد مجلس به قول شما مخالفت با اصل موضوع نبود اما متاسفانه خرید زمانی بود برای وارد آوردن تیر خلاص بر پیکر نیمه جان ، تشنه و در حال احتضار دریاچه اورمیه .

دریاچه اورمیه کفن سفید سفید خود را پوشیده است، ما نیز مرگ را با همه وجود خود حس می کنیم  لذا دفاع از حق حیات خود و منابع طبیعی خدادادیمان را وظیفه انسانی خود دانسته، بی تفاوتی در قبال این مسئله حیاتی را بر نمی تابیم  هرچند در تفاسیر و مصاحبه های شما و دیگران! در جبهه دشمن قرار گیریم.

 باشد که  مسببین این فاجعه تاریخی دیگربار بیندیشند تا در این آزمون بزرگ دوست و دشمن واقعی آذربایجان مشحص شود.

 

 1.لینک گفتگوی آقای حاجی اصغری با خبرگزاری مهر

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1395579

 

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۰/۰۸/۰۲ - ۰۲:۳۱
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (4)