فراموش کردم
اعضای انجمن(270) نحوه ارسال مطلب نحوه ارسال عکس، موسیقی، فیلم دلایل رد مطلب
جستجوی انجمن

استراتژی های ساده و کاربردی برای کاهش وزن

منبع : ماهنامه تناسب
درج شده در تاریخ ۹۶/۱۰/۰۹ ساعت 20:23 بازدید کل: 119 بازدید امروز: 119
 

استراتژی های ساده و کاربردی برای کاهش وزن

کاهش وزن

1- کالری مصرفی را کاهش دهید.

کاهش 250 تا 500 کالری در روز کاملاً کافی است و خیلی هم سخت نیست. به عنوان مثال به جای استفاده از شیر کامل از شیر بدون چربی یا کم چرب استفاده کنید. یا مثلاً به جای یک مشت آجیل، یک قطعه میوه میل کنید و به جای مصرف انواع نوشیدنی تنها از آب استفاده کنید. این تغییرات کوچک به نظر می رسند، اما برای نمایش عدد کمتر روی ترازو مؤثر هستند.

 

2- انگیزه خود را حفظ کنید.

بدون شک پس از مدتی هر کس ممکن است انگیزه خود را نسبت به هدف از دست بدهد، چرا که همواره در مودهای مختلف روانی قرار می گیرد. شاید به همین دلیل باشد که افراد در ابتدای صبح رژیم خود را حفظ می کنند، ولی نمی توانند تا انتهای روز دوام بیاورند.

قهرمانان و افراد فعال در زمینه تناسب اندام می گویند که سخت نیست و کاری ندارد و باید ادامه داد. اما این نکته را در نظر بگیرید که این افراد سالهاست که در حال انجام فرایندهای سخت رژیمی و تمرینی هستند و برای آنها عادی شده است و دیگر نیازی به انگیزه و تلاش ندارند، چرا که سبک زندگی آنان چنین است و باید حتماً مدنظر داشت که تغییر سبک زندگی قدری زمان بر است و یک شبه و با تصمیمات ناگهانی اتفاق نخواهد افتاد.

بهتر است از حالا تمرین کنید که از تصمیمات غیرضروری و ناگهانی دوری کنید. به عنوان مثال هوس یک کیک شکلاتی می کنید و می دانید که در دوران رژیم نباید مصرف شود، در ضمن یک کیک شکلاتی تازه داخل یخچال قرار دارد، به جای اینکه از خوردن آن اجتناب کنید و مدام با خود چالش داشته باشید بهتر است دفعه بعد اصلاً خریداری نشود.

 

3- سبزیجات مصرف کنید.

مصرف 500 کالری از کلم بروکلی اصلاً شبیه مصرف همین مقدار کالری از پیراشکی نیست که به دو دلیل است اول حجم ماده غذایی و دوم میزان فیبر ماده غذایی که سبزیجات در هر دو مورد به مراتب از مواد قندی بیشتر دارند.

اگر می خواهید جلوی میل به خوردن غذاهای غیررژیمی را بگیرید کافی است به هر وعده غذایی خود یک فنجان سبزیجات اضافه کنید. این کار نه تنها کالری دریافتی را به واسطه کمبود جا روی بشقاب غذا و پر کردن فضای معده کاهش خواهد داد، بلکه تنوع چیدمان غذایی ایجاد شده باعث احساس سیری بیشتر خواهد شد. 

این مطلب توسط جلال علی اصغری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۱:۳۵
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (3)