فراموش کردم
اعضای انجمن(95) دلایل رد مطلب
جستجوی انجمن

دستاوردهای جدید علمی دانشمندان در بدنسازی

منبع : ماهنامه البرز
درج شده در تاریخ ۹۵/۰۹/۱۲ ساعت 17:18 بازدید کل: 200 بازدید امروز: 197
 

آخرین دستاوردهای جدید علمی دانشمندان در بدنسازی

تمرینات اینتروال با شدت بالا (HIIT) در قیاس با تمرین با شدت متعادل مزایای مشابه ای را رقم می زند

ورزش منظم و مرتب همانند یک دارو عمل کرده و مهمترین عادت سلامتی به حساب می آید. ورزش می تواند طول عمر را افزایش داده، سلامت سوخت و ساز را بهبود بخشیده و جلوی حمله قلبی، سکته، چاقی، دیابت نوع 2 و اختلال های جنسی را بگیرد.

تمرینات اینتروال با شدت بالا

محققین تونسی دریافتند که تمرینات HIIT تغییرات مشابهی را نسبت به تمرین با شدت متعادل در عوامل مرتبط به سلامتی همانند «مصرف حداکثر اکسیژن، قند خون، فشار خون، شاخص توده بدن مصطلح به BMI (میزان نسبت وزن به قد)، لپتین خون و تنظیم قند خون در نوجوانان چاق» رقم می زند. تمرینات HIIT سلامتی را خیلی سریع و امن بهبود بخشیده که وجود این موضوع می تواند آن را به تکنیک تمرین ورزشی جالب و جذابی تبدیل کند.

 

مصرف کافئین، خستگی را در طول تمرینات «قدرتی سنگین» کند می کند

مصرف 6 میلی گرم کافئین به ازای هر کیلو وزن بدن در تیم هندبال نشان داد که در طول اجرای 4 ست 30 ثانیه ای «پرش عمودی» که با 60 ثانیه استراحت مابین ست همراه می شد توان خروجی آنان را در حدود 3/5 درصد در مقایسه با تیمی که دارونما مصرف کردند افزایش داد.

این بررسی توسط دانشمندان برزیلی صورت گرفت. در این بررسی نه تنها توان خروجی با مصرف کافئین افزایش پیدا کرد، بلکه با اندازه گیری سطح خون کراتین کیناز معلوم شد که تمرین کردن با مصرف کافئین منجر به تخریب بیشتر عضله نگردید.

بدنسازان و ورزشکاران قدرتی می بایست از کافئین قبل از جلسه تمرینی کمک بگیرند تا کیفیت تمریناتشان افزایش پیدا کند. مصرف قرص های گچی کافئین در زمان 30 الی 60 دقیقه قبل از تمرین، افزایش توان خروجی در طول جلسه تمرینی بدون آسیب به بافت را در پی خواهد داشت.

این مطلب توسط جلال علی اصغری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۸:۳۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)