فراموش کردم
اعضای انجمن(71) آموزش برداشتن لینک اضافه آموزش آپلود عکس و آهنگ
جستجوی انجمن

میوه های عضله ساز

منبع : ماهنامه البرز
درج شده در تاریخ ۹۵/۰۷/۰۶ ساعت 17:45 بازدید کل: 206 بازدید امروز: 204
 

میوه های عضله ساز

میوه های عضله ساز

برخی از بدنسازان به دلیل عدم شناخت صحیح «فرکتوز» و در کل «کربوهیدرات ها» به طور کلی مصرف میوه را کنار گذاشته اند که اشتباه است.

به جهت پیشرفت در دنیای بدنسازی، به هیچ عنوان نباید از مصرف میوه ها غافل شوید. متأسفانه برخی بدنسازان به کنار گذاشتن موادغذایی سرشار از قند عادت کرده اند و این در حالی است که میوه ها به ویژه میوه هایی که در این مقاله معرفی شان می کنیم در فرآیند عضله سازی و پیشرفت تان در حجم گیری نقش مهمی را بازی می کنند.

 

موز

با این که موز جزو میوه های پرکربوهیدرات محسوب می شود، می توانید آن را در وعده صبحانه بگنجانید تا به این شکل به بازسازی ذخایر گلیکوژنی عضلات تان کمک کنید و در واقع فرآیند تخریب شان را متوقف کنید.

 

کیوی

تعداد زیادی از بدنسازان بر این باور هستند که بیشترین میزان ویتامین C را با مصرف پرتقال به دست می آورند. اما در حقیقت، میزان ویتامین C موجود در کیوی با هیچ میوه دیگری قابل قیاس نیست. همانطور که می دانید کمبود ویتامین C در بدن، روند چربی سوزی را به ویژه در زمان تمرین متزلزل می کند. زیرا ویتامین C به جهت سنتز کارنتین، ضروری است.

نکته: کارنتین، مولکول موردنیاز به جهت اکسیداسیون صحیح اسیدهای چرب است.

 

سیب

مصرف روزانه یک عدد سیب مانع از تجمع چربی در ناحیه شکمی می شود. در سیب، ترکیبی به نام اسید ارسلیک موجود است که چربی سوزی را تسریع و همزمان به افزایش حجم عضلانی کمک می کند. سیب یک ماده غذایی عالی به جهت مصرف در زمان قبل از تمرین است زیرا شاخص گلیسمیک پایینی دارد.

 

آووکادو

این میوه غنی از فیبر است. معمولاً بدنسازان در یک رژیم پروتئینی با کمبود فیبر مواجه هستند اما مصرف این میوه، از افزایش انسولین و به دنبال آن ذخیره شدن چربی جلوگیری می کند. مصرف فیبر یک راه حل کلیدی به جهت کنترل انسولین است. در کل این میوه منبع خوبی از چربی های اشباع نشده است که در سلامت قلب نقش مهمی دارد.

 

هندوانه

این میوه نقش کلیدی در بهبود خلق و روحیه دارد. زیرا منبع بسیار عالی از سیترولین و سایر آمینواسیدهای مرتبط با تولید نیتریک اکساید (NO) در بدن است. NO به بهبود جریان خون در عضلات منجر می شود و روند جریان موادغذایی و عوامل آنابولیک به سمت عضلات را تسریع می کند.

این مطلب توسط محراب عبوسی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۷/۰۶ - ۲۱:۱۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)