فراموش کردم
اعضای انجمن(71) آموزش برداشتن لینک اضافه آموزش آپلود عکس و آهنگ
جستجوی انجمن

نتایجی از تحقیقات جدید بدنسازی در زمینه های تغذیه و سلامتی

منبع : مجله البرز
درج شده در تاریخ ۹۵/۰۴/۲۱ ساعت 19:15 بازدید کل: 130 بازدید امروز: 128
 

نتایجی از تحقیقات جدید بدنسازی

در زمینه های تغذیه و سلامتی

تغذیه و بدنسازی

ارتباط آجیل با طول عمر!

براساس مطالعه انجام شده توسط دانشگاه هاروارد بر روی صدهزار فرد سالم، کسانی که روزانه آجیل مصرف می کنند، 20 درصد آمار مرگ و میر کمتری دارند نسبت به کسانی که آجیل نمی خورند. مصرف مقدار بیشتر آجیل همچنین با کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان، بیماریهای قلبی و بیماریهای ریوی در ارتباط است. آجیلها حاوی موادمغذی ارزشمندی هستند از جمله مقدار بالای اسیدهای چرب غیراشباع، فیبر، ویتامینها و مینرالها، و آنتی اکسیدانها. سازمانهای مهم مرتبط با سلامتی، از جمله اداره غذا و داروی آمریکا، توصیه کرده اند که افراد آجیل را بعنوان بخشی از رژیم سالم غذایی مورد استفاده قرار دهند.

 

کشمش به کنترل قند خون کمک می کند

مصرف کشمش یک بار در هفته باعث کاهش فشار خون، قند خون و هموگلوبین های گلیکه شده (که نشانگری از تنظیم درازمدت قند خون هستند)، خواهد شد؛ براساس مطالعه ای که توسط جیمز اندرسون در دانشگاه کنتاکی به انجام رسیده، افراد تحت آزمایش کشمش یا دیگر تنقلات را سه بار در هفته به مدت 12 هفته مورد مصرف قرار دادند. در حالیکه تفاوتی بین وزن بدن گروه های تحت بررسی مشاهده نشد، مصرف کشمش بهبود تنظیم قند و فشار خون را تا بیش از 10 درصد در پی داشت. بر این اساس، خوردن کشمش می‌تواند ریسک بیماری های قلبی را کاهش داده و به بهبود سلامت سوخت و ساز در شما بیانجامد.

 

تمرین شدید می تواند باعث ارتقاء کنترل قند خون شود

چاقی و عدم فعالیت بدنی باعث تقویت مقاومت به انسولین می شود، که با قند بالای خود، دیابت نوع 2، برهم خوردن تنظیم چربی خون، افزایش ذخایر چربی و ایجاد لخته های خون در ارتباط است. مقاومت در برابر انسولین به مشکل مسری در کشورهای صنعتی بدل شده، تمرین باعث ارتقاء حساسیت نسبت به انسولین و کنترل قند خون می شود. مطالعه ای از دانشگاه ویرجینا که توسط آرت ولتمن هدایت شده، نشان داد یک بازه از تمرین شدید، بهتر از تمرین با شدت متوسط یا عدم تمرین می تواند باعث بهبود کنترل قند خون شود. در این مطالعه افراد بالغ در شرف دیابت تحت آزمایش قرار گرفتند و اهمیت تمرین شدید منظم برای ارتقاء سلامت سوخت و ساز مشخص شد.

 

این مطلب توسط جلال علی اصغری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۴/۲۱ - ۲۲:۵۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)