فراموش کردم
اعضای انجمن(71) آموزش برداشتن لینک اضافه آموزش آپلود عکس و آهنگ
جستجوی انجمن

این خوردنی های ممنوع!

منبع : البرز
درج شده در تاریخ ۹۵/۰۲/۱۸ ساعت 13:19 بازدید کل: 162 بازدید امروز: 155
 

این خوردنی های ممنوع!

این خوردنی های ممنوع

غذاهایی که خارج از استانداردهایی است که اغلب به آنها اشاره می کنیم سود چندانی برای شما ندارند. هرچند تقریباً نمی توان ادعا کرد که مصرف یک غذای خاص بطور کامل تلاش شما را برای عضله سازی و چربی سوزی خنثی می کند، اما استفاده زیاد از غذاهای نامناسب جزو بدتری و مخرب ترین عوامل در عدم دستیابی افراد به اهدافشان در این مسیر بشمار می آید.

مثلاً بدون شک مصرف هر از گاه یک عدد شیرینی گردویی یا خامه ای شما را نخواهد کشت، ولی اینکه بنشینید و یک کیلو شیرینی خامه ای نوش جان کنید می تواند یک هفته تلاش شما در مسیر چربی سوزی را خنثی کند و در واقع تمام تلاشی که در چند روز آتی مجبورید متحمل شوید تنها در این جهت است که اثر این تخطی از رژیم را جبران کنید.

از اینرو سعی کنید حدالمقدور از مصرف موادی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم خودداری کنید:

 

غذاهای سرخ شده

بدترین نوع چربیها، اسیدهای چرب ترانس هستند (که بعنوان روغنهای جامد، روغنهای هیدروژنیزه یا نیمه هیدرونیژه هم از آنها یاد می شود.) بسیاری از غذاهای سرخ شده، همینطور تنقلات آماده و دسرها با این نوع چربیها تهیه می شوند، که باعث افزایش کالری و خصوصیات مضر این قبیل خوراکیها برای بدن خواهند شد.

 

انواع نوشابه ها و آب میوه های آماده

نوشابه ها مملو از شکر یا مقدار بالای فرکتوز هستند، که بدترین نوع قندها بشمار می آیند. اما در مورد آب میوه ها؛ اگرچه آب میوه های طبیعی حاوی تعدادی از ریزمغذیها هستند، اما همزمان حاوی مقدار کالری بالایی از قندهای ساده (بخصوص فروکتوز) هستند. یک فنجان آب میوه به همراه صبحانه یا حول و حوش تمرین بدن شما را نابود نمی کند، اما مراقب باشید که در مصرف آنها زیاده روی نکنید.

 

الکل

مصرف نوشیدنی های الکلی به هیچ وجه به سود اهداف ورزشی شما نخواهد بود. الکل باعث بروز کم آبی در بدن می شود، همچنین تقویت کاتابولیسم و به این معنی است که حجم عضلانی شما را تجزیه می کند. همزمان در سوختن ذخایر چربی تداخل ایجاد می کند و در واقع به نوعی، چربی سوزی را متوقف می کند. همچنین مصرف الکل روند تبدیل تستسترون به استروژن را افزایش می دهد و به تبع آن باعث کاهش سطوح تستسترون خواهد شد.

 

قند و شکر

قندهای ساده در حول و حوش زمان تمرین می توانند به بازسازی ذخایر گلیکوژن کمک کنند. ولی در دیگر زمانهای روز، باعث افزایش زیاد سطوح انسولین می شوند، و ذخیره سازی چربی را تقویت می کنند.

 

محصولات تهیه شده از آرد سفید

مشابه قند و شکر، نانها و ماکارونی های تهیه شده از آرد سفید باعث افزایش زیاد سطوح انسولین می شوند و ذخیره سازی چربی را تقویت می کنند. این محصولات قبل یا پس از تمرین می توانند مورد استفاده قرار گیرند، اما در دیگر مواقع روز، محصولاتی که از آرد کامل و سبوس دار تولید شده باشند بسیار بهترند از آنجایی که فیبر بیشتری در اختیار بدن می گذارند و تأثیر کمتری بر سطوح انسولین دارند.

این مطلب توسط هاشم.انگوتی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۲/۱۸ - ۱۳:۴۶
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (4)