فراموش کردم
اعضای انجمن(272) نحوه ارسال مطلب نحوه ارسال عکس، موسیقی، فیلم دلایل رد مطلب
جستجوی انجمن
یک شهروند (YKSHH )    

مزایای باورنکردنی زود خوابیدن!

درج شده در تاریخ ۹۱/۰۶/۱۷ ساعت 09:04 بازدید کل: 466 بازدید امروز: 98
 

 

اگر زود‌تر بخوابید بهتر می‌توانید وزن کم کنید. کم خوابی و بدخوابی باعث چاقی می‌شود پس شب‌ها زود‌تر بخوابید.
این روز‌ها انسان‌ها آنقدر گرفتار هستند و کار برای انجام دادن دارند که از وقت خوابشان می‌زنند تا به کار‌هایشان برسند. بعضی از ما صبح زود بیدار می‌شویم، در خانه کار می‌کنیم یا سرکار می‌رویم، آنجا آنقدر کار می‌کنیم تا با خستگی مفرط از محل کارمان به خانه باز می‌گردیم. تنها راهی که شاید بتوان کمی خستگی را از خود دور کنیم این است که زود بخوابیم؛ اما آیا می‌دانید زود خوابیدن چه مزایای دیگری می‌تواند داشته باشد؟ 

۱- کاهش استرس

ازدیاد استرس به مشکلات جسمی و روحی فراوانی منجر می‌شود که از عواقب آن می‌توان به بیماری و سکته‌های قلبی و مغزی اشاره کرد. خواب بهترین راه طبیعی برای کاهش استرس است. خواب می‌تواند آسیب‌های روحی و جسمی را ترمیم کند و باعث شود که بدن بتواند به طور طبیعی با استرس و صدمات و بیماری‌ها مبارزه کند. 

۲- کنترل و جلوگیری از بیماری‌ها

افرادیکه دیروقت می‌خوابند از بیماری‌های مزمن بسیاری رنج می‌برند و خطر ابتلا به انواع سرطان و بیماری‌های قلبی در آن‌ها بیشتر است. این افراد بیشتر از دیگران دچار مشکلات فشار خون، بالا بودن کلسترول می‌شوند. عادت به زود خوابیدن می‌تواند به کنترل فشار خون و جلوگیری از بیماریهای مزمن کمک کند. 

۳- بهبود حافظه

زود خوابیدن به مغز کمک می‌کند تا اطلاعات را به شکل سازمان یافته تری در مغز طبقه بندی و ذخیره کند تا بعدا بتواند بسرعت از آن‌ها استفاده کند. 

۴- بهبود روش زندگی

خواب کیفیت زندگی شما را بهبود بخشیده و باعث می‌شود فرد احساس بهتری در صبح هنگام و هنگام کار داشته باشد. 

۵- بالا بردن سطح انرژی

زود خوابیدن با بالا بردن سطح انرژی شما را شاداب‌تر کرده و باعث می‌شود صبح فردا با احساس بهتری از خواب بیدار شده و انرژی بیشتری برای به انجام رساندن کار‌هایتان داشته باشید. 

۶- تعادل وزن و تناسب اندام

اگر زود‌تر بخوابید بهتر می‌توانید وزن کم کنید. کم خوابی و بدخوابی باعث چاقی می‌شود پس شب‌ها زود‌تر بخوابید.داخلی خبر سلامت
 
 
منبع: افکارhttp://www.shafaf.ir/fa/news/136761/مزایای-باور-نکردنی-زود-خوابیدن
تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۱/۰۶/۱۸ - ۰۵:۳۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)