فراموش کردم
اعضای انجمن(325) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن

برگزاری مانور پیشگیری از اعتیاد در محوطه ائل گولی تبریز

درج شده در تاریخ ۹۴/۰۴/۰۵ ساعت 16:33 بازدید کل: 198 بازدید امروز: 198
 

برگزاری مانور پیشگیری از اعتیاد در محوطه ائل گولی تبریز

اعضای  معاونت جوانان ،داوطلبان و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی صبح امروز پنجشنبه 4 تیر در آستانه  روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اقدام به  برگزاری مانور" نه به اعتیاد"در محوطه استخر تاریخی تفریحی ائل گولی تبریز کردند.زنجیره انسانی

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی، اعضای جوانان ،داوطلبان و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی صبح امروز پنجشنبه 4 تیر همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اقدام به  برگزاری مانور" نه به اعتیاد"در محوطه استخر تاریخی تفریحی ائل گولی تبریز کردند.

زنجیره انسانی هلال احمر و شورای هماهنگی آذربایجان شرقی

مشاور عالی استاندار و دبیر  شورای هماهنگی  مبارزه با مواد مخدر :

اعضای هلال احمر امروز بشکل زیبایی با تشکیل زنجیره انسانی  همدلی خودرا در امر مبارزه با مواد مخدر به تصویر کشیدند

سردار محمدعلی نصرتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی در سخنانی گفت:همه ما در قبال سلامتی جوانان و خانواده ها مسئول هستیم

نصرتی ادامه داد :امروز موادمخدر به عنوان مهمترین پدیده شوم  کشور و دغدغه مردم و دولت   است  و  بخش اعظمی از اقدامات ساختار شکنانه  موجود در جامعه ناشی از مصرف موادمخدر است.

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر آذربایجان‌شرقی گفت:امروز از مواد مخدر با عناوینی همچون "جنگ بدون مرز" ،"شوک هزاره سوم" ،"بزرگترین بلای قرن " یاد می کنند که سلامتی جوامع را بخطر انداخته است و یکی از قربانیان این سم مهلک ملت ماست .

زنجیره انسانی

سردار نصرتی در ادامه به اهتمام نظام مقدس جمهوری اسلامی برای ریشه کن کردن  این  پدیده شوم پرداخت و اضافه کرد:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ،نظام مقدس جمهوری اسلامی در راه مبارزه با مواد مخدر بیش از 4 هزار شهید و بیش از 12 هزار جانباز تقدیم نموده است.

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر آذربایجان‌شرقی تصریح کرد:متاسفانه مهمترین قربانیان  مواد مخدر خانواده ها و فرزندان افراد معتاد هستند که با مشکلات عدیده ای گریبانگیر شده اند و امروز وظیفه همه ماست که در باب فرهنگ سازی و آگاهی بخشی عواقب این بلای خانمان سوز  اهتمام نماییم چرا که این آتشی است که اگر شعله ور شود دامن همه را فرا می گیرد.

 نصرتی با اشاره به شعار سال خاطر نشان کرد: انشاالله با همدلی و همزبانی و با بهره گیری از آموزه های دینی در راستای مبارزه با عرضه کنندگان و درمان مبتلایان و معتادان  اقدام خواهیم کرد.

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر آذربایجان‌شرقی در پایان با تجلیل از اقدمات هلال احمر در راستای فرهنگ سازی مبارزه با مواد مخدر گفت: اعضای هلال احمر امروز بشکل زیبایی با تشکیل زنجیره انسانی  همدلی خودرا در امر مبارزه با مواد مخدر به تصویر کشیدند که من جا دارد از حمایتهای مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و اعضا ی جوانان و  داوطلبان و امدادگران تقدیر نمایم .

دکترعزیز نوری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی:

جمعیت هلال احمر در امر مبارزه با مواد مخدر  و آگاهی بخشی ، ظرفیت بالایی دارد

زنجیره انسانی

دکترعزیز نوری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی  در مصاحبه با شبکه استانی سهند با اشاره به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و لزوم ریشه کن کردن  این پدیده خانمان سوز گفت:به منظور آگاهی و ترویج فرهنگ پیشگیری از اعتیاددر بین عموم اقشار جامعه بالاخص جوانان  و نوجوانان امروز جمعیت هلال احمر استان با مشارکت و همراهی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اقدام به برگزاری مانور " نه به اعتیاد"با شعارهای "احتیاط کنیم ،اعتیاد نزدیک است" و به تندرستی بیاندیشیم ،نه به اعتیاد" در محوطه پارک تفریحی تاریخی ائل گولی نموده است.زنجیره انسانی

وی به ظرفیت بالای جمعیت هلال احمر در امر مبارزه با مواد مخدر و آگاهی بخشی اشاره کرد و افزود:با توجه به اینکه جمعیت هلال احمربا خیل کثیری از جوانان و نوجوانان عضو در ارتباط است بنابراین جمعیت هلال احمر از طریق اعضای جوانان و داوطلبان وامدادگران  از دو منظر به بحث مواد مخدر می تواند ورود داشته باشد که در وهله اول فرهنگ سازی در بین اعضا و آگاه ساختن آنها به  عوارض و عواقب مواد مخدر و هم از طریق اعضا انتقال این آموخته ها به خانواده ها و جامعه می باشد.

بنابراین گزارش در این مانوربیش از 1000نفر ازاعضای کانونهای غنچه های هلال،کانون دانشجویی،آزادو طلاب معاونت جوانان  ، داوطلبان ، امدادگران و پرسنل و مردم حاضر در محوطه استخر ائل گولی  با تشکیل حلقه انسانی دور استخر ائل گولی  اقدام به پخش بروشور و باد کنک با شعارهای نه به اعتیاد کردندکه مشابه این مراسم در شعب تابعه  هم اجرا می شود.

این مطلب توسط اسماعیل مختاری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۴/۰۴/۰۵ - ۱۷:۲۶
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)