فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
رتبه کلی: 7521


درباره من
Elham.R2014 (Ph-ciber )    

ادویه ای جادویی که بهترین جایگزین مسکن است

درج شده در تاریخ ۹۴/۰۲/۱۰ ساعت 23:31 بازدید کل: 107 بازدید امروز: 105
 
 
felfel
به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، همه ما بعد از خوردن غذاهای تند که شامل کاری یا فلفل هستند، احساس گرما می‌کنیم. دلیل این موضوع وجود یک ترکیب شیمیایی به نام "کاپسایسین" در ادویه‌هاست که طعم تند بعضی از آنها نیز از این ماده سرچشمه می‌گیرد. البته باید توجه داشت که فقط با مصرف فلفل نمی‌توان به کاهش وزن امیدوار بود بلکه در کنار آن شما باید به فکر کاهش میزان کالری دریافتی و افزایش فعالیت بدنی هم باشید.

تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که کاپسیسین باعث کاهش میزان کلسترول خون و کاهش شدت سیگنال‌های درد در بدن می‌شود.این ماده خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که سلول‌های بدن را از آسیب مولکول‌های رادیکال آزاد محافظت می‌کند و از خاصیت ضد باکتریایی نیز برخوردار است.
کاپسیسین نه تنها درد آرتروز و آرتریت روماتوئید را تسکین می‌دهد بلکه هنگام استفاده به شکل موضعی، میزان ورم ناشی از این بیماری‌ها را کاهش می‌دهد.

#‏فلفل با تحریک ترشح آنزیم‌های گوارشی در معده و نابودی باکتریهایی که می‌توانند عامل عفونت باشند، قدرت هضم را تقویت می‌کند. خاصیت ضد باکتری فلفل از بروز اسهال ناشی از عفونت جلوگیری می‌کند و این ماده غذایی یکی از منابع سرشار ویتامین ث و کاروتن‌ها است.
 

فلفل خاصیت ضد سرطانی نیز دارد. کاپسیسین موجود در فلفل، به عنوان یک ترکیب ضد‌سرطانی عمل کرده و مانع از فعالیت ترکیبات سرطان‌زا در بدن می‌شود و از تشکیل تومورهای بدخیم در بدن جلوگیری می‌کند.

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۴/۰۲/۱۰ - ۲۳:۳۱
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)