فراموش کردم
رتبه کلی: 5941


درباره من
دردنیای نگهداری ماهی وپرورش آن نمیتوان ادعا کردکه عقل کل هستیم همیشه مطلبی برای یاد گرفتن وجود داردوانتهایی وجود ندارد
پس به عقایدو نظرات دیگران احترام بگذاریم.
ازحضورشما همشهریان وعلاقه مندان به دنیای ماهی وآکواریوم خوشحال
می شویم.
آدرس :میانه
خیابان سرآسیاب آکواریوم دنیز
ساخت انواع آکواریوم
خریدو فروش انواع ماهی آب شیرین.
https://telegram.me/joinchat/CVjnrUDGUT_xhgoNBt477Q
ساعت کاری همه روزه از ساعت 13-10
17-22

aquadeniz_miyaneh@
09145768857
52238399
قربانی
آکواریوم دنیز (M-R-F )    

کاربردها و مزایای آکواریوم

درج شده در تاریخ ۹۵/۰۱/۰۷ ساعت 00:29 بازدید کل: 114 بازدید امروز: 114
 

آکواریوم، آبزیدان و یا محفظه نگهداری ماهی در حقیقت تنها یک ظرف نگهداری ماهی نیست بلکه کاربردهای و مزایای بسیاری برای آن وجود دارد که در ذیل به گزیده ای از آنها اشاره می نماییم

آکواریوم به عنوان یک عنصر دکوری که علاوه بر ویژگی نمایشی خصلت طبیعی بودن را نیز به همراه دارد، می‌تواند در زیباسازی محیط موثر باشد و در مکان‌های مختلف با کاربری‌های متفاوت از آن استفاده نمود.

از آنجائیکه علاقه به طبیعت زیر آب ریشه در فطرت انسان‌ها دارد لذا همیشه آکواریوم در خانه، محل کار، فروشگاه، بیمارستان و... می‌تواند به عنوان یک نقطه عطف مطرح گردیده و همواره توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب نماید و حتی گذر زمان را دلنشین‌تر سازد.

تماشای جنب و جوش و بازی‌های بی پایان ماهی‌ها می‌تواند اثر بسیار مطلوبی بر تقویت ذهن، آرامش اعصاب و کاهش استرس در زندگی پر تنش کنونی داشته باشد. تحقیقات بسیار در مورد حیوانات خانگی نشان از تاثیرات شگرف آنها بر آرامش صاحبانشان دارد که در این میان ماهی بالاترین رتبه و جایگاه را دارا می‌باشد

توجه به این حرکات و جنب و جوش‌ها می‌تواند یک نوع گسستگی یا حواس پرتی آنی بسیار حیرت‌آور را برای یک مدیر اجرایی خسته یا یک فرد پر مشغله بوجود آورد. مارلین براون موسس شرکت موفق بازاریابی و مشاوره تکنو تاچ در نیویورک می‌گوید: "کارمندان را تشویق کنید برای از بین بردن استرس دور آکواریوم جمع شوند". لذا می‌توان با توجه به این خصوصیت مکانی ویژه را در یک محیط کار برای آن در نظر گرفت

تغییرات رنگ، اندازه یا گونه موجودات آکواریوم در دوره‌های مختلف، حس زندگی و طراوت را در محیط جاری می‌سازد. تا آنجا که حتی در گذشته‌های دور و فرهنگ‌های کهن می‌توان ردپای خجستگی، خوش یمنی و برکت را در نگهداری از ماهی و ظرف‌هایی شبیه به آکواریوم امروزی پیدا کرد. فنگ شویی چین برجسته‌ترین ریشه تاریخی آن می‌باشد و به موارد دیگری مانند سنت ماهی شب عید ما ایرانیان نیز می‌توان اشاره نمود.

 

 • داشتن آکواریوم می‌تواند تاثیرات درمانی به سزایی نیز برای بعضی افراد داشته باشد. تحقیقات جالبی که در اواخر دهه 80 انجام شد نشان داد که تماشای ماهیان آکواریوم استرس را کاهش می‌دهد و بدنبال آن می‌تواند باعث کاهش فشارخون نیز شود.
 • داشتن نوعی از آکواریوم باعث کاهش فشار خون به شکلی محسوس می‌گردد و کاهش بیشتر فشار خون زمانی اتفاق می‌افتد که ماهی به آکواریوم وارد می‌شود. حتی ثابت شده است که تماشای فیلم حرکت ماهی‌ها در آکواریوم یا طبیعت می‌تواند تاثیرات مفیدی بر روان و جسم انسان داشته باشد.
 • آکواریوم بر بیماری‌هایی مانند آلزایمر نیز بسیار تاثیرگذار بوده است. تحقیقاتی که بر روی تعدادی سالمند مبتلا به آلزایمر انجام شده است نشان می‌دهد پس از نصب آکواریوم در فضای نشیمن محل نگهداری این سالمندان، آن‌ها اشتهای بیشتری به غذا نشان داده‌اند و حتی نیاز کمتری به دارو داشته و رفتارهای تهاجمی کمتری از خود نشان داده‌اند.
 • این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۱/۰۷ - ۰۱:۰۹
  اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
  برچسب ها:

  1
  1


  لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
  فراموش کردم
  تبلیغات