فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
اعضای انجمن(270) نحوه ارسال مطلب نحوه ارسال عکس، موسیقی، فیلم دلایل رد مطلب
جستجوی انجمن
PARYAARANG (LILO )    

یک کانون آنفلونزا فوق حاد پرندگان شناسایی شد

درج شده در تاریخ ۹۸/۱۰/۲۲ ساعت 22:27 بازدید کل: 162 بازدید امروز: 162
 

 

رئیس اداره بهداشت و بیماری‌های طیور دامپزشکی استان کرمانشاه از شناسایی یک کانون آنفلونزا فوق حاد پرندگان در این استان خبر داد.

 آنفلونزا فوق حاد پرندگان به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، علیرضا حیدری رئیس اداره بهداشت و بیماری‌های طیور دامپزشکی استان کرمانشاه گفت:مخزن بیماری آنفلوانزای فوق حاد، پرندگان وحشی با عاملیت ویروس است که از دو بعد اقتصادی و بهداشتی اهمیت دارد.

این مسئول گفت: از اواخر سال ۹۶ کانونی از بیماری آنلفوانزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه مشاهده نشد اما امسال یک کانون بیماری در منزلی واقع در مرکز شهر صحنه که در آن طیور بومی نگهداری می‌شد، مشاهده شده است در این منزل فردی ۷۰ قطعه خروس محلی از یک وانت بار دوره گرد که معلوم نیست از کجا وارد این شهرستان شده، خریداری کرده است.

این مسئول عنوان کرد: در سنوات گذشته ۲۷ کانون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح استان کرمانشاه داشته‌ایم که در ۱۵ کانون آن عرضه پرندگان با وانت بارها، نقش بسیار مهمی داشتند.

حیدری عنوان کرد: پس از مراجعه این فرد به اداره دامپزشکی کارشناسان بیماری یاب نسبت به نمونه گیری اقدام کردند و در نهایت ۱۰۴ قطعه مرغ و خروس و بوقلمون با همکاری مرکز بهداشت به روش بهداشتی معدوم و دفن بهداشتی و واحد مذکور نیز با محلول‌های مناسب ضدعفونی شد.

این مسئول بیان کرد: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تا ۷۲ ساعت و بیشتر دوره کمون دارد هرچند ممکن است ظاهری سالم داشته باشد.

 

انتهای  پیام/ز

این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۸/۱۰/۲۲ - ۲۲:۵۸
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)