فراموش کردم
رتبه کلی: 2519


درباره من
paryaarang.blogfa.com
pardisarang1370.blogfa.com
pardisarang.blogfa.com
padideharang.blogfa.com
paryaarang.persianblogfa.com
لطفا به وبلاگ های من نگاه کنید نظردهید کسانی که من راادد می کنند یادرنظرسنجی هاشرکت می کنند خواهش می کنم pvندهید
ایستاگرام من
paryaarang9@
PARYAARANG (LILO )    

غایبانی که در جام جهانی حضور دارند!

درج شده در تاریخ ۱/۰۸/۲۸ ساعت 13:45 بازدید کل: 3 بازدید امروز: 3
 
 

با اینکه برخی کشورها مانند ایتالیا، ترکیه، یونان و اسکاتلند در جام جهانی حضور ندارند، بازیکنان قابل توجهی از لیگ‌های باشگاهی این کشورها به جام جهانی دعوت شده‌اند.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از روز یک‌شنبه کلید می‌خورد و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها که از بهترین‌های پنج قاره محسوب می‌شوند دیدارهای خود را برگزار می‌کنند. این رقابت‌ها اما غایبان بزرگی هم دارد.

بدون شک بزرگترین غایب این بازی‌ها تیم ملی ایتالیاست که در اتفاقی عجیب، دومین غیبت متوالی خود را در این رقابت‌ها پشت سر می‌گذارد و این در حالی است که بازیکنان بسیاری از سری A در این بازی‌ها حضور دارند. به جز ایتالیا تیم‌هایی مانند سوئد، کلمبیا، شیلی، نیجریه، مجارستان و ترکیه هم غایب هستند.

در این دوره از بازی‌ها ۸۳۱ بازیکن در قالب ۳۲ تیم حاضر در رقابت‌ها حضور دارند که در لیگ‌های باشگاهی ۴۲ کشور مختلف به میدان می‌روند. انگلیس با داشتن ۱۶۴ بازیکن که از لیگ‌های مختلف این کشور به تیم‌های ملی خود برای بازی در جام جهانی دعوت شده‌اند، در صدر جدول قرار دارد. بعد از این کشور می‌توان به اسپانیا و آلمان اشاره کرد.

ایتالیا که در این جام جهانی حضور ندارد، ۶۸ بازیکن حاضر در جام جهانی را در تیم‌های باشگاهی خود جای داده است. از دیگر کشورهای غایب در جام جهانی که بازیکنانی ملی‌پوش حاضر در رقابت‌ها را در استخدام کرده‌اند، می‌توان به ترکیه، یونان، اسکاتلند، اتریش، چین، قبرس، مصر، کویت، روسیه، کلمبیا، مجارستان و امارات اشاره کرد.

حضور بازیکنانی که در جام جهانی به میدان می‌روند، می‌تواند یکی از معیارهای مناسب برای تخمین کیفیت لیگ‌های باشگاهی دنیا به حساب بیاید. البته در این جدول برخی کشورها مانند ایران، اکوادور، کره‌جنوبی و کاستاریکا، فقط بازیکن ملی پوش کشور خود را در اختیار دارند و مثلا هیچ بازیکن خارجی‌ای از لیگ ایران به این رقابت‌ها دعوت نشده است.

در ادامه اسامی کشورهای غایب در جام جهانی با بیشترین بازیکن شاغل در لیگ و حاضر در جام جهانی را مشاهده می‌کنید:

نام کشوربازیکندرصدبازیکن دعوت شده از دسته پایین‌ترایتالیا ترکیه یونان اسکاتلند اتریش چین قبرس مصر کویت روسیه کلمبیا مجارستان امارات
۶۸ ۸.۱۸ ۳
۱۹ ۲.۲۹ ۰
۱۳ ۱.۵۶ ۰
۱۳ ۱.۵۶ ۰
۴ ۰.۴۸ ۰
۲ ۰.۲۴ ۰
۲ ۰.۲۴ ۰
۲ ۰.۲۴ ۰
۲ ۰.۲۴ ۰
۲ ۰.۲۴ ۰
۱ ۰.۱۲ ۰
۱ ۰.۱۲ ۰
۱ ۰.۱۲ ۰

     

این مطلب توسط محراب عبوسی بررسی شده است.
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)