فراموش کردم
اعضای انجمن(413) قوانین ارسال مطلب
جستجوی انجمن
PARYAARANG (LILO )    

رونمایی از بزرگترین و عجیب ترین پیکره تنی در جام جهانی قطر

درج شده در تاریخ ۱/۰۸/۲۸ ساعت 13:44 بازدید کل: 1202 بازدید امروز: 1202
 

 

قطر در کنار لقب گرانترین و پرهزینه‌ترین جام جهانی، از خاص ترین و عجیب ترین پیکره نیم تنی رونمایی کرد.

قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ قصد دارد این جام را تاریخ‌ساز کند و همین موضوع باعث شده تا در کنار لقب گرانترین و پرهزینه‌ترین جام جهانی، خاص ترین و عجیب ترین موارد را به نام خود ثبت کند؛ رونمایی از کفش فوتبالی به وزن ۵۰۰ کیلوگرم هم از جمله این موارد است.

این پیکره به شکل یک کفش فوتبال سفید با سه راه راه آبی و توری آبی بیش از پنج متر طول، بیش از دو متر ارتفاع و بیش از ۵۰۰ کیلوگرم وزن دارد، که در نزدیکی خانه اپرای قطر در دوحه نصب شده است.

یم دیلیف مجسمه‌ساز هندی و سازنده این اثر درباره آن توضیح داد: این کفش از مواد مشابهی ساخته شده است که در ساخت کفش‌های فوتبال واقعی کار گرفته می‌شود، موادی شامل الیاف، چرم، پارچه رکسین، فوم و ورق‌های اکریلیک.

این پیکره‌ساز امیدوار است، که ساخته او در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برسد.

کفش فوتبالی به وزن ۵۰۰ کیلوگرمی

هدف دیلیف از ساخت این اثر، یادآوری خاطره نخستین حضور تیم فوتبال هند در تورنمنت بین‌المللی در المپیک لندن در سال ۱۹۴۸ است که تیم هند در آن با پای برهنه بازی می‌کرد و در برابر تیم فرانسه که بازیکنانش کفش پوشیده بودند، شکست خورد.

این مطلب توسط محراب عبوسی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۱/۰۸/۲۹ - ۰۰:۲۰
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)