فراموش کردم
رتبه کلی: 2519


درباره من
paryaarang.blogfa.com
pardisarang1370.blogfa.com
pardisarang.blogfa.com
padideharang.blogfa.com
paryaarang.persianblogfa.com
لطفا به وبلاگ های من نگاه کنید نظردهید کسانی که من راادد می کنند یادرنظرسنجی هاشرکت می کنند خواهش می کنم pvندهید
ایستاگرام من
paryaarang9@
PARYAARANG (LILO )    

افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف الکل در بین جوانان آمریکایی

درج شده در تاریخ ۱/۰۸/۱۵ ساعت 21:39 بازدید کل: 5 بازدید امروز: 5
 

 

تعداد مرگ‌های ناشی از مصرف الکل در جوانان آمریکایی، در فاصله‌ی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ افزایش چشمگیری داشته است.

نقل از شبکه «پی بی اس»، مصرف الکل و سوءمصرف آن در آمریکا به معضلی بزرگ تبدیل شده است که به اندازه‌ی کافی به آن پرداخته نمی‌شود. طبق مطالعه‌ای که نتایج آن به تازگی منتشر شده است، تعداد مرگ‌های ناشی از مصرف الکل در جوانان آمریکایی، در فاصله‌ی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، افزایش چشمگیری داشته است.

براساس بررسی‌های صورت گرفته در «مرکز کنترل و  پیشگیری از بیماری» (CDC) در حدفاصل سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، از هر هشت آمریکاییِ در سن کار، یک نفر جان خود را بر اثر مصرف افراطی الکل از دست داده است.

بین آمریکایی‌های ۲۰ تا ۴۹ ساله، از هر پنج مرگ، یک مرگ به الکل مربوط می‌شود و بین آمریکایی‌های ۲۰ تا ۳۴ ساله، از هر چهار مرگ، یک مرگ به الکل مربوط می‌شود. در مجموع، آمریکایی هایِ در سن کار، تقریباً دو سومِ میانگین سالانه‌ی ۱۴۰ هزار مرگ مربوط به الکل را تشکیل می‌دهند.

«تد اَلکورن» خبرنگار نیویورک تایمز در این خصوص گفت: مدت‌های مدیدی است که شاخص ها، روند صعودی دارند. اما هنوز غافلگیرکننده است وقتی که مشاهده می‌کنید الکل منجر به مرگ حدود ۱۴۰ هزار نفر آمریکایی در هر سال می‌شود و دو سومِ این مرگ‌ها برای افرادی رخ می‌دهد که بیست تا شصت و چهار سال سن دارند و در سن کار هستند. پس، این معضل فقط یک مشکل بزرگ حوزه‌ی سلامت عمومی نیست بلکه وقتی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد که آن‌ها در نقطه‌ی اوج زندگی خود قرار دارند و از نظر اقتصادی، مولد هستند.

این خبرنگار همچنین اعلام کرد ایالت نیومکزیکو به دلایلی مختلفی مانند فضای حاکم بر این ایالت، فقر و بیکاری و برخی دیگر از عوامل موجب شده از بین هر سه مرگ یک مرگ مربوط به مصرف الکل باشد.

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۱/۰۸/۱۵ - ۲۱:۳۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)