فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
PARYAARANG (LILO )    

خیانتی که به میانه شد ؛ دفن نا مهربانانه دهقان فداکار

درج شده در تاریخ ۰/۰۱/۲۹ ساعت 18:43 بازدید کل: 178 بازدید امروز: 178
 

 

 صدای میانه
 ۱۴۰۰/۱/۲۸
 
 ۱۹:۳۷
خیانتی که به میانه شد ؛دفن نا مهربانانه دهقان فداکار

 

خیانتی که به میانه شد!

دفن نا مهربانانه دهقان فداکار

در موضوع نصب تندیس دهقان فداکار در   کرج ، باز یک داغ دیگر بیدار شد! انهم وضعیتی که در دفن دهقان فداکار  " قهرمان ملی " پیش امد و خسارت بزرگی که به شهرستان زد ، هنوز معلوم نشد کدام" مسئول" مانع دفن ایشان در یک آرامگاه شد که میتوانست محل گردشگری و درامد برای شهرستان باشد  و هم  یاد و اسطوره ی فداکاری زنده نگه دارد .

جالب آن مسئول هم  از عمل خود واهمه داشت هیچوقت خود را معرفی نکرد چون میدانست چه خیانتی کرده است!!

اگر دقت کرده باشیم اکثر مشاهیر و ادبا و دانشمندان بزرگان میانه ای پس از مرگ در سرزمین های دیگر  دفن شدند حتی در مصر ! برایم سوال بود چرا انها به مانند سایر مشاهیر معروف کشورمان در زادگاه خود دفن نشدند! اکثریت در غربت ترجیح دادند. 

دهقان فداکار جزو معدود مشاهیر ما بود که خواست در میانه دفن شود اما من انجا واقعیت فهمیدم چرا دیگر مشاهیر گذشته مان نخواستند در میانه دفن شوند ! بواقع رفتار خوبی در قبال ایشان نشد در نهایت گمنامی در امامزاده اسماعیل دفن شد تا در سایه باشند فراموش شوند  .  اگر دهقان فداکار ملقب ریزعلی خواجوی یا اسم دیگرش  در کرج و... دفن شده بود  امروز دارای یک ارامگاه بود و محل گردشگری .دریغ که ما رفتار خوبی با مشاهیرمان نداشتیم .

امروز میفهمم چرا اکثریت انها دوست دارند در غربت بمیرند اما در وطن زادگاهشان دفن نشوند! ان خیانت ان مسئولی که مانع دفن این قهرمان ملی در یک ارامگاه جدا شد که باعث خسران به شهرستان میانه و شخصیت ملی دهقان فداکار شد هرگز فراموش نخواهد شد !   

ارج به دهقان فداکار بیشتر منظور نمادین به ارج فداکاری همیاری کمک نوعدوستی بود تا در یادها بماند اما مسئولان ما همیشه تعابیر وارونه کردند  مثل یادمان اتش نشانان پلاسکو ، یعنی بیشتر عمل انساندوستانه زنده ماندن یادش، میان مردم مهم بود . یعنی بیشتر هدف گرامی داشتن ان عمل انساندوستانه هست.

در روزگاری هستیم  که مردم اکثریت تماشاگر هستند  و در حوادث دوربین موبایل خود در می اورند تا فیلم بگیرند اگر در زمان حال بود هر کداممان میگفتیم گرفتن فیلم  صحنه تصادف قطار از نظر لایک اینستاگرام یوتیوب چقدر بالا هست  ، اما ما یک قهرمان ملی میانه ای  داشتیم که بجای تماشاگر بودن ، به کمک قطار رفت انسانیت را ترجیح داد  اما دریغ که قهرمانان و اسطوره ها  مال زمان گذشته اند !  

بقول نیما یوشیج 

ای آدم ها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید! یک نفر در اب دارد می سپارد جان.

با انکه ان مسئول خواست قهرمانی و فداکاری دفن و فراموش شود .

اما دهقان فداکار در قلب همه ما هنوز زنده هست .

 

ارسالی شهروند میانه ای

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۰/۰۱/۲۹ - ۲۱:۱۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)