فراموش کردم
اعضای انجمن(399) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
PARYAARANG (LILO )    

خطابه رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز درگذشت مبارز ایرلندی

درج شده در تاریخ ۹۹/۰۲/۱۹ ساعت 12:26 بازدید کل: 209 بازدید امروز: 209
 

 

صفحه اینستاگرامی منتسب به رهبر انقلاب اسلامی، بخشی از خطابه حضرت آیت الله خامنه‌ای را درباره بابی ساندز مبارز ایرلندی منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به مناسبت سالروز درگذشت بابی ساندز، مبارز ایرلندی در پانزدهم اردیبهشت‌ماه، صفحه اینستاگرامی منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای، متنی را با عنوان «مستضعفی از ایرلند» منتشر کرد.

مشروح متن به شرح ذیل است:

"مستضعفی از ایرلند...

پانزده اردیبهشت، سال‌روز درگذشت بابی ساندز، مبارز ایرلندی

یکی از مهمترین و اشکارترین تریبون‌هایی که از ایران، به مرگ بابی ساندز واکنش نشان داد، تریبون نماز جمعه تهران بود. ایت‌الله سیدعلی خامنه‌ای، امام جمعه، بخش اعظم خطبه دوم خود در هجدهم اردیبهشت سال ۶۰، یعنی سه روز پس از واقعه مرگ بابی ساندز را به و تقدیر از او و مبارزات مردم ایرلند اختصاص داد. در این خطبه، خطیب جمعه، مقاومت ایرلندی‌ها را، در ارتباط با روند رو به تزاید افول مستکبران و قدرت‌های استعماری دنیا تبیین کرد:

مطلبی که امروز در این اجتماع عظیم شما مایلم من نیز به نوبه‌ی خود مانند بقیه‌ی برادرانم بگویم، تجلیل از مجاهدات این قهرمان ایرلندی است. ما به او به چشم یک انسان مبارز فقط نگاه نمی‌کنیم، ما پیام لبهای خاموش بابی ساندز را شنیده‌ایم و به ان ایمان قاطع داریم. این پیام، پیام سقوط قدرت‌ها و امپراطوریهای سلطه‌گر جهانی است.

برای مطالعه متن کامل این یادداشت پیرامون بابی ساندز، مبارز ایرلندی که در پانزدهم اردیبهشت ۶۰ در زندان‌های بریتانیا درگذشت، و واکنش ایرانیان به مرگ او، و نیز مجموعه سخنان رهبر انقلاب درباره وی می‌توانید به پیوند زیر مراجعه کنید".

خطابه رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز درگذشت مبارز ایرلندی

انتهای پیام/

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۳:۲۵
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)