فراموش کردم
اعضای انجمن(413) قوانین ارسال مطلب
جستجوی انجمن
PARYAARANG (LILO )    

کولاکوویچ: مردم ایران را تحسین می‌کنم

درج شده در تاریخ ۹۹/۰۲/۰۵ ساعت 13:20 بازدید کل: 377 بازدید امروز: 377
 

 

سرمربی سابق تیم ملی والیبال درباره شرایط حضور خود در ایران توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، ایگور کولاکوویچ سرمربی سابق تیم ملی والیبال گفت: ایران کشوری زیبا، با مردمی فوق‌العاده است. فرهنگ ایرانیان، از آنچه که من به آن تعلق دارم، متفاوت است، اما با وجود این تفاوت‌ها، شباهت‌های خاصی نیز بین این ۲ وجود دارد که باعث می‌شود ما با هم احساس نزدیکی کنیم.

کولاکوویچ: مردم ایران را تحسین می‌کنم

او با بیان اینکه برای من زمان زیادی طول نکشید تا ذهنیت مردم ایران را درک کنم، تصریح کرد: مردم ایران با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند، اما من آن‌ها را تحسین می‌کنم و یقین دارم که با خوش‌بینی، لبخند و غرور، تمام مشکلات را پشت سر می‌گذارند.

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران درباره خاطرات تلخ و شیرین خود در مدت حضور در ایران، گفت: زندگی یک معما است که با تلخی‌ها و شیرینی‌های بسیاری همراه است و حضور من در ایران نیز این‌گونه بود. نمی‌خواهم حالا در مورد تلخی‌ها صحبت کنم. هیچ چیز نمی‌تواند خاطرات فوق‌العاده‌ای که از ایران دارم را از بین ببرد. من افراد شگفت‌انگیز بسیاری را در ایران دیدم که تنها از جامعه والیبال نبودند و قطعاً با بسیاری از آن‌ها، روابط صمیمی خود را حفظ می‌کنم و ادامه خواهم داد.

او تاکید کرد: ایرانیان در قلب من جای گرفته‌اند. مردم باید همان‌طور که هستند پذیرفته شوند و برای من بسیار لذت بخش خواهد بود که شما مردم عزیز ایران را در هر جای دنیا ملاقات کنم.

کولاکوویچ: مردم ایران را تحسین می‌کنم

کار با ملی‌پوشان والیبال ایران تجربه حیرت‌انگیزی بود

کولاکوویچ با ابراز رضایت از عملکرد ملی‌پوشان والیبال ایران در مدت سه سال گذشته، گفت: کار با ملی‌پوشان والیبال ایران، یک تجربه حیرت‌انگیز بود. یکی از دلایلی که من خاطرات فوق‌العاده‌ای از ایران دارم، این بچه‌ها بودند و افرادی که در کارم به من کمک کردند. پیمان اکبری، سعید رضایی، سیامک افروزی، علی پیشیاره و دیگران، همکاران خوبی برای من بودند.

او ادامه داد: بازیکنان ایرانی، از نظر فنی بسیار خوب هستند و با هوش و غریزه ویژه‌ای برای برنده شدن تمرین می‌کنند. احترام آن‌ها به تمرینات، تیم ملی و مربیان، قطعاً چشم‌گیر است. بازیکنان جوان زیادی وجود دارند که چشم‌انداز خوبی دارند و این روندی که بازیکنان جوان جای خود را در تیم می‌گیرند، متوقف شدنی نیست.

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران، تصریح کرد: با توجه به رقابت بزرگی که در تیم ملی وجود دارد، ممکن است بعضی از بازیکنانی که به عنوان بازیکنان اصلی آینده شناخته می‌شوند، هرگز نتوانند واقعا به آن بازیکنانی که انتظار می‌رود تبدیل شوند، اما ایران پایگاه عظیمی از بازیکنان خوب را در اختیار دارد.

کولاکوویچ: مردم ایران را تحسین می‌کنم

او تاکید کرد: من افتخار می‌کنم که با بازیکنان و افراد بزرگی کار کردم همانند سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، فرهاد قائمی، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، علی شفیعی، فرهاد نظری‌افشار و… و تمام بازیکنانی که نمی‌توانم اینجا از همه آ‌ن‌ها اسم ببرم.

کولاکوویچ با یادآوری این که در مدت همکاری با والیبال ایران، اتفاقات زیادی بر ما گذشت و لحظاتی بسیار عالی و همچنین دشواری داشتیم که در این شرایط نیز بهتر همدیگر را می‌شناختیم، گفت: در مونته‌نگرو یک ضرب‌المثل داریم که می‌گوید: ” وقتی همه شرایط خوب است، خوب بودن آسان است؛ در شرایط سخت است که می‌بینید قهرمانان چه کسانی هستند”. مطمئنم که با والیبال ایران، پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم و این تجربه بسیار ارزشمندی است.

نمی‌خواهم «کاتولیک‌تر از پاپ» باشم

کولاکوویچ در پاسخ به این پرسش که چه توصیه‌ای برای رشد و توسعه بیش‌تر والیبال ایران دارید؟ افزود: صحبت در این مورد، برای من آسان نیست. خیلی می‌توانم در این مورد حرف بزنم، اما این کار سران فدراسیون والیبال ایران است و من نمی‌خواهم «کاتولیک‌تر از پاپ» باشم. مطمئن هستم داورزنی خیلی درباره این موضوعات تفکر و کار می‌کند. در هر صورت، ایران از پتانسیل بسیار خوبی برخوردار است.

فداکارانه با والیبال ایران کار کردم

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این پرسش که وقتی والیبال ایران به بازی‌های المپیک صعود کرد، هیچ کس فکر نمی‌کرد که آخرین حضور شما روی نیمکت باشد، اما بحران جهانی کرونا، شرایطی ایجاد کرد که همکاری شما با فدراسیون پایان یافت، نظر شما در این مورد چیست؟، گفت: اتفاقات اخیر موضوعات پیچیده‌ای هستند که در حال حاضر از منظر من، پاسخ دادن به آن‌ها آسان نیست. من در شرایطی که بحران ویروس کرونا وجود نداشت، هرگز فکر نمی‌کردم که این‌چنین تیم ملی ایران را ترک کنم، اما زندگی دوباره نظر من را اصلاح کرد. خوشحال می‌شوم اگر مردم ایران نیز این‌چنین فکر کنند.

او ادامه داد: آنچه که مسلم است، این است که من به عنوان یک مربی باسابقه و مشهور به ایران آمدم که فقط ولاسکو از من پیشی گرفته بود. صادقانه می‌گویم که من بسیار فداکارانه کار کردم و هیچ‌وقت در شغلم این قدر ازخودگذشتگی نداشتم. من با مشکلات مختلفی روبه‌رو بودم و هرگز در مورد آن‌ها گله نکردم.

کولاکوویچ: مردم ایران را تحسین می‌کنم

او با بیان این که همیشه سعی کردم با همراهی امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی و دیگر همکارانم، مشکلات را در سکوت و بدون سر و صدا حل کنیم، تاکید کرد: توانستیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم و البته که بعضی از آن‌ها را هم نتوانستیم برطرف کنیم، اما همیشه بدون استثنا جنگیدیم و هرگز از سرنوشت خود گله نکردیم و به دنبال بهانه نگشتیم. به همین دلیل است که می‌توانم به کار‌هایی که در تیم ملی ایران انجام دادم و آنچه که به دست آوردیم، افتخار کنم.

کولاکوویچ تصریح کرد: در نهایت هم من به هدف اصلی که منجر به تمدید قراردادم در سال ۲۰۱۹ شده بود، یعنی صعود به بازی‌های المپیک، دست یافتم. همه باید به یاد داشته باشیم که صعود به المپیک توکیو، چه قدر مهم و برای ادامه پیشرفت والیبال ایران، امری حیاتی بود. سرنوشت همه بازیکنان و کسانی که در والیبال کار می‌کنند، در دست ما بود و آرزو دارم که برای هیچ تیمی، مشکلاتی که تیم ما قبل از شروع مسابقات انتخابی المپیک داشت، پیش نیاید.

او تاکید کرد: اکثر مردم حتی از آن مشکلات خبر نداشتند و آن‌ها را مدیریت کردیم تا در نهایت موفق شدیم. در فینال مسابقات انتخابی المپیک، بسیار متقاعدکننده بازی کردیم و والیبالی را به نمایش گذاشتیم که نشان‌گر شایستگی حضور والیبال ایران در المپیک بود. مسلم است که بسیاری خواهند گفت که این کافی نیست، اما من از آن‌ها می‌خواهم که مسیر کوتاهی را با کفش‌های من در همان جاده‌ها و موانعی که پشت سر گذاشتم، طی کنند و آن‌وقت است که می‌توانند قضاوت کنند.

کولاکوویچ با اشاره به پیام قدردانی دکتر داورزنی و امیرخوش خبر از همکاری سه ساله این مربی با والیبال ایران، گفت: من هم از او تشکر می‌کنم. وقتی به ایران آمدم، داورزنی رئیس فدراسیون بود و اکنون که من آنجا را ترک می‌کنم، باز هم او رئیس است و آقایان ضیائی و داوری نیز در دوران من حضور داشتند. من با داورزنی، کوتاه، اما با موفقیت کار کردم. در دوران ریاست او ، مدال برنز جام قهرمانان قاره‌ها را در سال ۲۰۱۷ در ژاپن گرفتیم و در ژانویه امسال نیز به المپیک صعود کردیم. خوشحالم که ایشان قدردان کار‌هایی است که من برای تیم ملی ایران انجام دادم.

او ادامه داد: درباره امیر خوش‌خبر، باید بگویم که او فردی است که پیش از هر چیز، از جایگاه ویژه‌ای در کار ما برخوردار است و مدت‌ها است که در قلب من جای دارد. این مرد، مانند برادر با من رفتار می‌کرد، نه مثل غریبه‌ای که برای کار در ایران آمده بود. علاوه بر این، نحوه مدیریت، خرد ، همدلی و فداکاری‌اش نسبت به انجام هر کاری برای موفقیت تیم ملی، بسیار قابل توجه است. او گرچه والیبالیست نبوده، اما یکی از معدود کارکنان ورزش است که تمامی مناسبات و اصولی که یک سیستم درست و جدی باید داشته باشد، نظیر اهداف فدراسیون و تیم ملی ایران را به خوبی درک می‌کند. او کسی است که کلمات زیادی را صرف تعارف نمی‌کند و به همین دلیل، حرف او برایم معنی بسیاری دارد وقتی که به من می‌گوید در مسیر صحیحی بوده‌ایم.

کولاکوویچ: مردم ایران را تحسین می‌کنم

دوست دارم در پلاس‌لیگا کار کنم

کولاکوویچ در پاسخ به این پرسش که آیا با باشگاه لهستانی که در حال مذاکره بودی، به توافق رسیده‌اید؟، گفت: بحران ویروس کرونا در همه جای دنیا از جمله والیبال، مشکل‌ساز شده است، اما با تمام مشکلات این وضعیت، قصد من بازگشت به اروپا و کار کردن در آنجا است. با باشگاه‌هایی از لهستان، روسیه و ایتالیا تماس‌هایی وجود داشته، اما من بیش‌تر از همه دوست دارم که به لهستان بروم. پلاس‌لیگا، لیگی است که باشگاه‌های خوب، جاه‌طلب و سازمان‌یافته بسیاری دارد و با علایق من مطابقت دارد. به زودی مسئله قرارداد من با تیم جدیدم، مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۹/۰۲/۰۵ - ۱۳:۵۵
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (3)