فراموش کردم
اعضای انجمن(413) قوانین ارسال مطلب
جستجوی انجمن
مهدی1370 (HoneyMoon )    

دو قهرمان بوکس استرالیا، در صف داعش!

منبع : http://90tv.ir/news/20815/%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87
درج شده در تاریخ ۹۳/۰۶/۲۹ ساعت 18:16 بازدید کل: 84 بازدید امروز: 83
 

دو قهرمان نامدار بوکس استرالیا که برادر هم هستند، حالا در صف نیروهای داعش هستند و از خودشان مرتب عکس و فیلم منتشر می کنند و ورزش استرالیا را در شوک فرو برده اند.

محمد ۳۰ ساله و احمد العُمر ۳۱ ساله دو قهرمان سابق بوکس کشور استرالیا هستند که در حال حاضر از اعضای سرشناس، معروف و البته جلاد گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) هستند.

این دو که اصلیتی لبنانی دارند، حالا به جای گرفتن مدال و درخشش روی رینگ بوکس، عکسهایشان را با سرهای بریده شده و خون مردم بی گناه عراق در مناطق زیر نظر داعش در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند.

دیلی میل در این باره نوشته است که  احمد العُمر در سالهای دهه هفتاد میلادی به همراه خانواده اش به استرالیا مهاجرت کرده بود و البته پرونده چندان سفیدی هم ندارد و در سال ۲۰۱۲ و در یک درگیری در پارک سیدنی در سال ۲۰۱۲، به اتهام وارد زدن ضربه مرگبار به یک پلیس به زندان رفته بود.

 ممدوح العمر، پدر این دوبرادر، که مالک یک شرکت ساختمانی در سیدنی است، آنها را دیگر پسر خود نمی داند.

البته ممدوح العمر، مقصر را هم پیدا کرده و  شیخ محمد، واعظ مرکز جوانان اسلامی در استرالیا را عامل انحراف فرزندانش خواند و گفت که او شستشو دهنده مغز جوانان در استرالیاست و سعی می کند مسلمان استرالیا و اقیانوسیه را به داعش بفرستد.

در هر حال دیلی میل درباره شیخ محمد نوشته است که در سال ۲۰۱۳، دادستان کل استرالیا گفته بود که شیخ محمد دچار تحول شده و با افراط گرایی مبارزه می کند.

اما این دو قهرمانی بوکس، در سال ۲۰۰۵ به اوج قهرمانی هایشان رسیده بودند که شیخ محمد با این دو برادر آشنا شد وبه قول پدرش آغاز شستشوی مغزی از همین جا بود.

 در هر حال بیلی آین، مربی این دو برادر در استرالیا در گفت وگو با دیلی میل گفته است که این دو برادر ورزشکارانی سخت کوش بوده اند و به ندرت می باخته اند و به این راحتی ها تسلیم نمی شدند.

دیلی میل نوشته است که اولین علامتهای گرایش برادر بزرگتر به افراط گرایی در سال ۲۰۰۷ دیده شده و همان زمان از طریق اینترنت وی با گروه های تروریستی تماس گرفته است.

در سال ۲۰۰۸، احمد یک مسابقه بوکس را خارج از قوانین بوکس به درگیری خشونت آمیز کشاند، تا جایی که شبکه تلویزیونی فاکس پخش زنده این مسابقه را قطع کرد و وی دستگیر شد اما شانس آورد که حریفش زیر ضرباتش جان نسپرد اما چند روزی در بیمارستان در کما به سر می برد.

چندی پیش هم  پلیس استرالیا همسر محمد العمر را پیش از خروج از فرودگاه سیدنی  به منظور پیوستن او به داعش در عراق  دستگیر کرد و حالا همسرش در زندان به سر می برد.

اما جالب این است که پلیس استرالیا، همه اطرافیان این دو برادر بوکسور را زیر نظر گرفته است.

دیلی میل نوشته است که یکی از افراد نزدیک به این دو برادر، یک کشتی گیر به نام خالد شروف بوده که این کشتی گیر خشن و بدسابقه استرالیایی است چند ماه پیش کودکان خردسالش را در عراق سر بریده بود و به همراه سرهای بریده دیگر قربانیان داعش عکس گرفته بود و آن را در شبکه اجتماعی منتشر کرده بود. البته خالد شروف یک لبنانی تبار بود که به استرالیا مهاجرات کرده بود.

سایت ها و شبکه های تلویزیونی استرالیا با انتشار این اخبار در شوک عجیبی فرو رفته اند.

تصاویری از این دو نفر و محتوای چت هایشان در شبکه های اجتماعی را ببینید:

 

 

اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)