فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
قادرحسن زاده (HASSANZADEH )    

سگ کشی در میانه/ بی وفایی شهرداری میانه با یار باوفای انسانها

منبع : www,qaflan.ir
درج شده در تاریخ ۹۵/۰۲/۲۴ ساعت 18:41 بازدید کل: 300 بازدید امروز: 292
 

سگ کشی در میانه/ بی وفایی شهرداری میانه با یار باوفای انسانهاپیمانکار شهرداری میانه، سگ ها را با شلیک گلوله های بی حس کننده زنده گیری و پس از انتقال آنها به مرکز نگهداری، آنها را بدون حضور ناظران شهرداری، اداره بهداشت و دامپزشکی با روش های بی رحمانه ای معدوم می کند.

قافلان به فیلم ها و تصاویری دست یافته که از محل نگهداری و معدوم سازی سگ ها تهیه شده و نشان می دهند که سگ های گرفتار در این مرکز چگونه با بی رحمی تمام کشته می شوند و حتی جسد آنها نیز بدون رعایت ملاحظات بهداشتی به حال خود رها می شوند و یا زیر چوب و لاستیک های کهنه مدفون می شوند. دستورالعملی که اجرا نمی شودبا دیدن فیلم ها و تصاویر مستند کنجکاو می شویم و به دنبال اطلاعات دقیق تری می گردیم. که به دستورالعمل معدوم سازی و کنترل جمعیت سگ ها که توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تدوین و برای اجرا به معاونت های عمرانی ۳۰استانداری کشور ارسال شده است، بر می خوریم.

 این دستورالعمل حدود ۳۰صفحه است که در آن به تشکیل کارگروه در سطح ملی، استانی و شهرستان ها برای کنترل جمعیت حیوانات اشاره شده است. در بخشی از این دستوالعمل به نحوه صید سگ ها، محل نگهداری آن ها، تجهیزات و لوازم مورد نیاز زنده گیری، تجهیزات بهداشتی، نحوه نگهداری سگ ها، روش های مرگ با ترحم سگ های غیرمفید و دفن بهداشتی لاشه ها مورد به مورد و با جزئیات اشاره شده است. مرگ با ترحم در بخشی از این دستورالعمل آمده است که سگ ها بعد از زنده گیری باید به قفس نگهداری موقت منتقل شوند و عملیات معاینه، تشخیص و تفکیک سگ های اصیل و سگ های آلوده زیر نظر دامپزشک انجام و سگ های مفید توسط دامپزشک واکسیناسیون و قرنطینه شوند و پس از طی دوره با نصب قلاده و شناسنامه دار کردن با اخذ تعهد به افراد متقاضی واگذار شوند.در بخش مرگ با ترحم تاکید شده است برای معدوم سازی سگ های بلااستفاده و غیرمفید ابتدا با تزریق عضلانی «کتامین واسپور مازین» حیوان بیهوش و سپس با تزریق ترکیبات «بنزو دیازپین وریدی» بدون احساس هیچ گونه دردی دچار مرگ مغزی، قلبی و تنفسی شوند.

در ماده ۸ این دستورالعمل برای جلوگیری از تبعات احتمالی و کنترل جمعیت سگ های ولگرد بر روی اکوسیستم منطقه، نسل حیوان و همچنین تاثیر بر جمعیت سایر حیوانات مزاحم کنترل شونده توسط سگ به خصوص گرگ به صورت دوره ای هر سال یک بار توسط کارگروه های شهرستانی و استانی با محوریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بررسی و نتایج به ستاد مرکزی ارسال شود.اما سگ های ولگرد و بدون صاحب میانه، این یار باوفای انسانها که قانون برایشان حق و حقوقی تعریف کرده، بدون در نظر گرفتن حق و حقوقشان و بدون رعایت قانون با بی رحمی سلاخی می شوند و برخلاف گفته ها و پزهای تبلیغاتی شهرداری این شهر، حتی به توله های آنها هم رحم نمی کنند و جسد بی جان آنها را رها کرده و باعث بروز انواع بیماری های مزمن برای شهروندان می شوند. برخی تصاویر آن قدر دردناک است که نمی توان آنها را منتشر کرد.

همین تصاویر منتشره هم گویای بسیاری از دردهاست. باشد که انتشار این گزارش وجدانهای بیدار را متوجه بی تفاوتی ها به این موضوع نماید.

شاپور مقدمی/ علی حسینی صدر

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۲/۲۴ - ۱۹:۵۰
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)