فراموش کردم
اعضای انجمن(398) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
قصه تنهایی (GOSEHA )    

درخواست زنان عربستانی از مردان برای ازدواج با چند زن!!

منبع : http://seemorgh.com/entertainment/whats-up/weird/3
درج شده در تاریخ ۹۶/۱۱/۱۴ ساعت 09:23 بازدید کل: 33 بازدید امروز: 32
 

زنان عربستان در توئیتری کمپینی راه انداخته و از مردان درخواست کرده اند که با بیش از یک زن ازدواج کنند!

زنان عربستان: چند همسری اجباری شود!

زنان عربستان کمپین عجیبی در توئیتر به راه انداختند.

الجزیره نوشت:  هر چندوقت یکبار زنانی از عربستان، برای ترغیب مردان به ازدواج کردن با بیش از یک زن، به توئیتر پناه می‌برند.

کمتر از سه ماه پیش در توئیتر کارزاری تحت عنوان «می‌خواهیم چندهمسری اجباری باشد» (#نطالب_بالتعدد_یکون_اجباری) در عربستان به راه افتاد. زنان عربستان در این کمپینِ جنجالی به مردان سفارش کردند با بیش از یک زن ازدواج کنند. اکنون مجددا این کارزار فعال شده است.

این کارزار در اصل با هدف مبارزه با مجرد ماندن زنان راه‌اندازی شده و در آن کاربران زن از مردان می‌خواهند در قبال مشکل مجرد ماندن زنان مسئولیت‌پذیر باشند و با بیش از یک زن ازدواج کنند.

الجزیره نوشت: بی‌شوهری، زنان عربستان را به ستوه آورده و باعث شده آن‌ها از چاله به چاه بیافتند.

بسیاری از روحانیون عربستان در این کارزار توئیتری شرکت کرده و جوانان را به درک زنان و ازدواج با دو زن یا بیشتر تشویق کردند.

برخی از کاربران شرکت‌کننده در این کارزار، از ایده چندهمسری انتقاد کردند. آن‌ها معتقدند که چندهمسری بسیاری از خانواده‌های خوشبخت را نابود می‌کند.

چندهمسری در عربستان قانونی است و مردان می‌توانند حداکثر با چهار زن ازدواج کنند. مرکز آمار عربستان در اواخر سال ۲۰۱۶ گزارش مفصلی درباره زنان و مردان عربستان منتشر کرد.در این گزارش آمده تعداد مردانی که بیش از یک زن دارند، به نیم میلیون می‌رسد. سن این مردان بین ۴۵ تا ۵۴ است.

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۱۱/۱۴ - ۰۹:۲۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات