فراموش کردم
اعضای انجمن(397) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
___پرواز___ (Dragonfly )    

دختران این روستا در سن بلوغ، پسر می‌شوند!

منبع : http://www.jamnews.ir/detail/News/818542
درج شده در تاریخ ۹۶/۰۵/۲۰ ساعت 13:37 بازدید کل: 262 بازدید امروز: 1
 

در یک پدیدۀ عجیب وراثتی، دختران روستایی در جمهوری دومنیکن در دوران بلوغ بدون مداخله پزشکی پسر می شوند!

در نتیجه یک وضعیت عجیب وراثتی، دختران روستای لاس سالیناس در منطقه راهونا در جمهوری دومنیکن، بدون دخالت پزشکی در دوره بلوغ پسر می شوند.

این وضعیت مبهم که به نام ” Guevedoces” نوعی اختلال نادر شناخته می شود، در مستندی با نام شمارش معکوس زندگی نمایش داده شد.

در این زمینه پزشکان به این نتیجه رسیده اند که این وضعیت در نتیجه فقدان آنزیم های مسئول توقف تولید هرمون دی‌ هیدروتستوسترون، هورمون مردانه اصلی در خون در رحم به وجود می آید که به تولد نوزاد پسر با ظاهر دخترانه در بدو تولد منجر می شود.

اما زمانی که ترشح هورمون تستوسترون در سن بلوغ شروع می شود، صدای افراد مبتلا به این پدیده تغییر می کند و تغییراتی در سایر اعضای آنها بوجود می آید و این امری است که در اصل باید در داخل رحم صورت بگیرد اما برای این کودکان بعد از ۱۲ سالگی صورت می گیرد.

یکی از افراد مبتلا به این پدیده می گوید: به عنوان یک دختر متولد و بزرگ شده است و حتی به یاد دارد که با لباس دخترانه مدرسه می رفته است و در عین حال هیچ علاقه ای به بازی های دخترانه نداشته و برعکس همواره دوست داشته با پسربچه ها بازی کند.

عجیب اما واقعی!/ دختران این روستا در سن بلوغ، پسر می‌شوند! +عکسعجیب اما واقعی!/ دختران این روستا در سن بلوغ، پسر می‌شوند! +عکس

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۰۵/۲۰ - ۱۹:۳۰
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات