فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
مهدی عزیزی (Azizi )    

عرضه زولبيا و باميه در آذربايجان شرقي ممنوع شد!

منبع : Asriran.com
درج شده در تاریخ ۸۷/۰۷/۰۱ ساعت 00:23 بازدید کل: 541 بازدید امروز: 190
 
فارس: معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي تبريز از ممنوعيت تهيه و عرضه زولبيا و باميه در آذربايجان شرقي خبر داد.

بهلول حبيبي پيش‌از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران افزود: به منظور تامين سلامت و بهداشت مردم منطقه، براي نخستين بار در كشور توليد و عرضه زولبيا و باميه در آذربايجان شرقي ممنوع شد.

وي اظهار داشت: با توجه به عدم رعايت اصول بهداشتي در پخت زولبيا و باميه، دانشگاه علوم پزشكي تبريز در اقدامي ابتكاري تهيه و عرضه اين نوع محصول را در سراسر آذربايجان شرقي به كلي ممنوع كرد.

حبيبي ادامه داد: فرآيند پخت زولبيا و باميه به گونه‌اي است كه روغن مورد استفاده براي سرخ كردن اين محصول در طول مدت شبانه‌روز به طور مداوم مورد استفاده قرار گرفته و به شدت سرطان‌زا است.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي تبريز تاكيد كرد: با توجه به اينكه به دلايل اقتصادي، امكان تعويض روغن مورد نياز براي سرخ كردن زولبيا و باميه براي قنادان ميسر نيست، پخت و عرضه اين محصول در ايام ماه مبارك رمضان به كلي ممنوع شده است.

حبيبي با بيان اينكه در خصوص ممنوعيت پخت و عرضه زولبيا و باميه در آذربايجان شرقي با اتحاديه صنف قنادان و شيريني‌فروشان هماهنگي‌هاي لازم به عمل آمده است، افزود: به منظور جبران كسري درآمد حاصل از فروش زولبيا و باميه براي شيريني فروشي‌ها، فروش انواع شيريني‌هاي بهداشتي و محصولات سالم و طبيعي چون خرما و عسل توصيه شده است.

وي با اشاره به لزوم تامين كالري مورد نياز بدن در ايام ماه مبارك رمضان براي هموطنان روزه‌دار اظهار داشت: اين باور كه از گذشته مهم‌ترين راهكار تامين كالري مورد نياز بدن را استفاده از زولبيا و باميه مي‌دانست بسيار غلط و نادرست است.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي تبريز توصيه كرد: محصولاتي چون نان، برنج، عسل، ‌انواع مربا و از همه مهم‌تر خرما و فرآورده‌هاي جنبي آن بهترين راه تامين كالري مورد نياز بدن در اين ايام است.

وي تاكيد كرد: در عصري كه به دليل توسعه علم دانش، بر اصلاح رفتارهاي اجتماعي به ويژه در زمينه بهداشت و سلامت تاكيد مي‌شود ، كنار گذاشتن عادات كاذب و غلط بسيار ضروري است.

اين مسئول در دانشگاه علوم پزشكي تبريز ضمن اشاره به امكان پخت و عرضه قاچاق زولبيا و باميه در ماه مبارك رمضان هشدار داد: اگر چه با متخلفان از اين بخشنامه برخورد قانوني خواهد شد، اما به مردم نيز توصيه مي‌شود استفاده از اين محصول به هيچ عنوان به صلاح سلامت خود و خانواده آنان نيست.
برای بزرگتر کردن عکس کلیک کنید - عرضه زولبيا و باميه در آذربايجان شرقي ممنوع شد!

۱۱ شهريور
تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۸۷/۰۷/۰۱ - ۰۰:۲۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)