فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
مهدی عزیزی (Azizi )    

نتیجه انتخابات رياست جمهوري آمریکا

منبع : Isna.ir
درج شده در تاریخ ۸۷/۰۸/۱۶ ساعت 11:49 بازدید کل: 706 بازدید امروز: 206
 
با پايان شمارش تقريبا اكثر آراء انتخابات رياست جمهوري و كنگره‌ي آمريكا در اغلب ايالت‌هاي اين كشور، پيروزي تاريخي باراك اوباما به عنوان رييس جمهور و نيز پيروزي قاطع دموكرات‌ها در مجالس قانونگذاري اين كشور تثيبت شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، براساس آخرين آمار منتشره از سوي شبكه‌ي سي.ان.ان،‌ در اين انتخابات 133 ميليون و 917 هزار و 120 تن واجد شرايط راي دادن بودند.

اوباما با پيشي‌ گرفتن از حد نصاب 270 الكتورال* مورد نياز براي پيروزي در انتخابات، 338 الكتورال را به خود اختصاص داد. در حالي كه سهم جان مك‌كين، كانديداي مغلوب جمهوريخواهان، 163 الكتورال بود.

در انتخابات سنا نيز دموكرات‌ها با كسب 17 كرسي قابل احراز توانستند مجموع كرسي‌هاي تحت اختيار خود را به 56 كرسي برسانند و در مقابل جمهوريخواهان با اضافه كردن 14 كرسي به كرسي‌هاي قبلي خود، مجموعا حايز 40 كرسي در سنا شدند.

در انتخابات مجلس نمايندگان نيز دموكرات‌ها 251 كرسي و در مقابل جمهوريخواهان 173 كرسي را به خود اختصاص دادند و تكليف 11 كرسي نيز (تا زمان ارسال خبر) نامشخص است.

*(گروهي از كانديداها به عنوان اعضاي كالج‌هاي انتخاباتي كه توسط هر يك از احزاب سياسي و يا كميته‌ي ايالتي هر حزب در هر ايالت معرفي شده‌اند. در واقع اين افراد هستند كه نقش تعيين كننده‌اي در انتخاب رييس جمهور دارند)

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۸۷/۰۸/۱۶ - ۱۱:۴۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)