فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
مهدی عزیزی (Azizi )    

برخي مسئولان آذربايجان شرقي متخلفند - اسماعيلي‌اقدم

منبع : Miyanaj.com
درج شده در تاریخ ۸۷/۰۸/۱۳ ساعت 11:06 بازدید کل: 769 بازدید امروز: 193
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل بازرسی استان آذربایجان شرقی، احمد اسماعيلي اقدم در جمع خبرنگاران افزود: واقعاً اظهار تأسف مي‌كنم با وجود اينكه فردي داراي پرونده تخلفاتي در سازمان بازرسي و دادگستري است، مديريت استان هم اكنون بر مسئوليت و مديريت آن اصرار دارد كه اگر اين وضع ادامه يابد در صورت نياز به مردم اعلام خواهيم كرد.

وي با اشاره به واکنش استاندار آذربايجان شرقي به اظهاراتش تأكيد كرد: بعد از مدت‌ها استاندار آذربايجان شرقي به اظهارات اينجانب واکنش نشان دادند.

اسماعيلي اقدم اظهار داشت: در مرحله اول، تشكيلات نظارت و بازرسي را مي توان يكي از مهم ترين بخش فروع دين يعني امر به معروف و نهي از منكر ارزيابي كرد.

وي با اشاره به وظيفه نظارت و بازرسي، سازمان بازرسي كل كشور افزود: وظيفه شرعي داريم كه مطالب و تخلف ها اول به مسئولان و در مرحله بعدي به مردم منعكس كنيم.

مدير كل سازمان بازرسي استان آذربايجان شرقي گفت: با وجود تمام مشكلاتي كه در كشور وجود دارد، در راستاي تحقق آرمان هاي انقلاب از جان و خانواده خود هم گذشته و تلاش و پيگيري هاي خود را ادامه خواهيم داد.

وي با اشاره به مطالب اعلام شده در مصاحبه پيشين خود تأكيد كرد: مطالب و اخباري كه اعلام شد شايد يك پنجاهم موارد تخلف مديران بود.
مدير كل سازمان بازرسي استان آذربايجان شرقي ادامه داد: برخي از موارد را اعلام كرديم، ولي برخي را كه به صلاح نبود عنوان نكرديم.

اسماعيلي اقدم گفت: به حتم موارد مطرح نشده را به مسئولان ذيربط اعلام داشته به وظايف شرعي و قانوني خود جامه عمل مي پوشانيم.
وي افزود: حال اگر اين مسائل خوشايند يك مسئول و مدير نباشد ما به خاطر نفر كار نمي كنيم، اگر وظيفه و تكليفي بر عهده داريم بايد آن را انجام دهيم.

اسماعيلي اقدم در واكنش به سخنان استاندار آذربايجان شرقي پيرامون اين موضوع كه مديريت استان در مقام رسيدگي به تخلفات و منافذ تخلف در ادارات با سازمان بازرسي تعامل ندارند، گفت: اين يك واقعيت است و من دوباره تأكيد مي كنم، مديريت استان نه تنها با سازمان بازرسي در برخي موارد همكاري نمي كند بلكه سنگ اندازي هم مي كند.

اسماعيلي اقدم در ادامه با اشاره به اظهارات استاندار آذربايجان شرقي كه سخنان رئيس سازمان بازرسي را فاقد وجاهت قانوني دانسته بود، تأكيد كرد: تخلفات ارائه شده از سوي اين سازمان مستند ارائه شده و داراي پرونده هستند.

وي ادامه داد: به عنوان مثال اعلام كرده ايم تخلفي در يكي از ادارات استان اتفاق افتاده و ما براي آن نمونه، حكم قطعي 6 صفحه اي داريم كه بر حسب پيگيري هاي سازمان، محكمه قضايي استناد سازمان بازرسي را مقرون به واقعيت تلقي كرده و متخلفان و مجرمان را بزهكار تشخيص داده و حكم صادر كرده است.

مدير كل سازمان بازرسي استان آذربايجان شرقي تمام موارد اعلام شده در رسانه هاي گروهي را داراي پرونده هاي مستند دانست و افزود: سازمان بازرسي كل كشور تا زماني كه حكمي قطعي نشود، پرونده اي را اعلام نمي كند.

وي اظهار داشت: مردم صاحبان اصلي اين كشور هستند و بايد از آنچه در كشور و در ادارات مي گذرد يا اينكه آيا مديري صادقانه كار مي كند يا تخلف دارد، باخبر شوند.

اين مقام مسئول در ادامه از تصدي برخي مديريت هاي استان توسط افراد متخلف خبر داد و تصريح كرد: متأسفانه در برخي معاونت هاي استانداري آذربايجان شرقي برخي افراد فعاليت مي كنند كه داراي پرونده در سازمان بازرسي و دادگستري هستند.
وي اين عامل را يكي از دلايل اصلي عقب ماندگي استان آذربايجان شرقي خواند و افزود: متأسفانه اين افراد متخلف در حفظ پست مديرتي خود نيز مصر هستند.

اسماعيلي اقدم در ادامه به سخنان استاندار آذربايجان شرقي در خصوص اينكه « يك هفته است كه نمي توانيم مدير كل بازرسي استان آذربايجان شرقي را پيدا كنيم»، واكنش نشان داد و گفت: بنده فقط به اين نكته اكتفا مي كنم كه من مدير پروازي نيستم و از ساعت 7:30 پشت ميزم هستم.

وي ادامه داد: اما برحسب اقتضا قرار نيست كه به هر تلفن و فرد مسئول يا غيرمسئولي جواب دهم، ما به واجبات مي پردازيم تا به مستحبات.
اسماعيلي اقدم افزود: برخي از مديران و مسئولان ما جلسه هاي مستحبي را به انجام وظايف واجب قانوني خود ترجيح مي دهند.

مدير كل سازمان بازرسي استان آذربايجان شرقي كه در جمع خبرنگاران سخن مي گفت، اظهار داشت: اين چه حسني است كه بنده كار، وظيفه و تكليف خود را رها كنم و در نمايشگاه ماشين آلات كشاورزي شركت كنم، يا در همايش شهريار حضور داشته باشم، در اين همايش بايد شاعران و نويسندگان حضور يابند.

اسماعيلي اقدم همچنين با اشاره به سخنان استاندار كه گفته بود، سازمان بازرسي اگر از تخلف مديران مستنداتي دارد، چرا به مراجع قضايي ارائه نمي دهد و اقدام به مصاحبه مي كند، اظهار داشت: مطالبي كه از سوي سازمان بازرسي اعلام شده از سوي مراجع صلاحيت دار بررسي شده و سپس منعكس شده است.

وي ادامه داد: بدون ارجاع به مراجع ذيصلاح از جمله دادگستري، دادسراي عمومي، هيئت هاي تخلف اداري، مطالبي عنوان نشده، بلكه بعد از نهايي شدن مطالب منعكس شد.
اسماعيلي اقدم در پايان با بيان اينكه از خود بعيد مي دانيم كه مطالب غيرمستند اعلام كنيم، افزود: تمام موارد اعلام شده مستند هستند.


تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۸۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۰۶
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)