فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
آوای بیداری (AvayeBidari )    

از تخریب در انتخابات به شدت جلوگیری شود

منبع : http://www.isna.ir/fa/news/94100502694/%D8%A7%D8%B
درج شده در تاریخ ۹۴/۱۰/۰۵ ساعت 17:04 بازدید کل: 99 بازدید امروز: 98
 

 

1450160424622_133159_720.jpg

رییس ستاد انتخابات خوزستان با تاکید بر توجه هیات‌های اجرایی انتخابات به قانون، گفت: نباید شرایط به نحوی باشد که عده‌ای بتوانند نامزدان دیگر را تخریب کنند و باید از تخریب در انتخابات به شدت جلوگیری شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، فرج‌الله خبیر در گردهمایی مشترک اعضای هیات اجرایی و نظارت انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی خوزستان که امروز (شنبه، پنجم دی‌ماه) برگزار شد، با بیان این‌که این گردهمایی با هدف ایجاد هماهنگی برای برگزاری دو انتخابات پیش رو است، اظهار کرد: این هماهنگی بسیار موثر است تا بتوانیم برای اجرای هر چه بهتر قانون عمل کنیم.

 

وی با بیان این‌که تاکنون 2 فرآیند از انتخابات انجام شده است، افزود: هیات‌های اجرایی با کمترین مشکل در تمام شهرستان‌های استان تشکیل شده است؛ مرحله پس از آن ثبت‌نام داوطلبان ورود به انتخابات بود که به خوبی انجام شد و روز گذشته به پایان رسید.

 

رییس ستاد انتخابات خوزستان با بیان این‌که آمار داوطلبان مجلس شورای اسلامی در استان صد درصد نسبت به دوره گذشته افزایش پیدا کرده است، گفت: آمار افرادی که در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند 623 نفر در تمام استان بود که این عدد قابل توجهی است؛ همچنین 24 تن از خوزستان برای دهمین دوره انتخابات مجلس خبرگان اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند.

 

خبیر با بیان این‌که مبنای ما قانون است، عنوان‌کرد: تاکید ما بر این است که هیات‌های اجرایی قانون را به خوبی مطالعه کند؛ قطعا مطالعه قانون ما را در اجرای بهتر آن کمک می‌کند. همچنین از هیات‌های اجرایی تقاضا می‌شود که کارها در برنامه زمان‌بندی شده انجام شود تا در برگزاری انتخابات شاهد نظمی باشیم.

 

وی تصریح کرد: هیات‌های اجرایی باید تا ده روز پس از پایان ثبت‌نام افراد، نتیجه تعیین‌صلاحیت‌ها را اعلام کنند. این فرایند از امروز توسط هیات‌های اجرایی آغاز شده و نحوه آن نیز طبق قانون مشخص است. خواسته ما از هیات‌های اجرایی و فرمانداران توجه به قانون و عمل به مفاد قانون است.

 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان ادامه‌داد: هر کس بخواهد از اجرای قانون تخطی کند قانون تکلیف آن را مشخص کرده است و امکان برکناری آن از هیات اجرایی و یا حتی تشکیل هیات اجرایی جدید در صورت عدم عمل به قانون وجود دارد.

 

خبیر با بیان این‌که هیچ‌کس از کاندیدای تایید صلاحیت شده پیش از مهلت قانونی تبلیغات حق تبلیغات را ندارد، گفت: رصد فعالیت‌های نامزدها و مستند کردن آن بسیار حائز اهمیت است؛ همچنین طبق قانون هیچ‌کدام از کارکنان سازمان‌های دولتی مجاز نیستند در وقت اداری به نفع کاندیدایی تبلیغ کنند.

 

وی خاطرنشان‌کرد: نباید شرایط به نحوی باشد که عده‌ای بتوانند علیه دیگر نامزدان کار تخریبی انجام دهند بلکه باید از تخریب در انتخابات به شدت جلوگیری شود.

این مطلب توسط سعید کریمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۴/۱۰/۰۵ - ۲۲:۱۷
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)