فراموش کردم
اعضای انجمن(443) شعری تکان دهنده درباره امام زمان حضرت مهدی عدالت و لطف خدا پیامبر اکرم : توبه زیباست ولی در جوانی زیباتر قدرت بدنی حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در جوانی بی حسین احساس پیری میکنم ارتباط با مدیریت انجمن مذهبی نظرات انجمن
جستجوی انجمن
منتظر110 (hoseinsh )    

یک داستان آموزنده از شیخ جعفر کاشف الغطاء

منبع : https://t.me/hojre_feghahat/5389
درج شده در تاریخ ۹۵/۱۰/۲۲ ساعت 19:52 بازدید کل: 62 بازدید امروز: 1
 

#حکایات
#نماز_شب

یک داستان آموزنده از شیخ جعفر کاشف الغطاء

مرحوم شیخ جعفر کبیر کاشف الغطاء در یکی از شب‏ها که برای تهجد برخاست، فرزند جوانش را از خواب بیدار کرده و فرمود: برخیز به حرم مطهر مشرف شده و در آنجا نماز بخوانیم.

فرزند جوان که برخاستن از خواب در آن ساعت شب برایش دشوار بود، در مقام اعتذار برآمد و گفت: من فعلا مهیا نیستم شما منتظر من نشوید؛ بعداً مشرف می‏شوم.
فرمود: نه، من این جا ایستاده‏ام؛ برخیز، مهیا شو که با هم برویم.

آقازاده، به ناچار از جا برخاست و وضو ساخت و با هم راه افتادند، کنار درِ صحن مطهر که رسیدند، آن جا مرد فقیری را دیدند که نشسته و دست نیاز به طرف مردم دراز کرده است.

آن عالم بزرگوار ایستاد و به فرزندش فرمود: این شخص در این وقت شب برای چه این جا نشسته است؟
گفت: برای تکدی از مردم.
فرمود: چه مقدار ممکن است از رهگذران، عاید او گردد؟
گفت: احتمالاً یک تومان (به پول آن زمان)

مرحوم کاشف الغطاء فرمود: فرزندم! درست فکر کن و ببین این آدم برای مبلغ بسیار اندک و کم ارزش دنیا (آن هم محتمل) در این وقت شب از خواب و آسایش خود دست برداشت و آمده در این گوشه نشسته و دست تذلل به سوی مردم دراز کرده است!

آیا تو به اندازه این شخص، به وعده‏های خدا درباره شب خیزان ومتهجدان اعتماد نداری که فرموده است: »فَلا تَعلَمُ نَفسَ ما أُخفی لَهُم مِن قُرة أَعینُ«
»هیچ کس نمی‏داند چه پاداش‏های مهمی که مایه روشنی چشمهاست برای آنها نهفته شده؟!«.(سوره سجده: آیه 17)

گفته‏اند آن فرزند جوان از شنیدن این گفتار پدر خود چنان تکان خورد و تنبّه یافت که تا آخر عمر از شرف و سعادت بیداری آخر شب برخوردار بود و نماز شبش ترک نشد.

منبع : شب مردان خدا: ص44 - 45 - داستانهای نماز شب: ص98.

همراه با عالمان شیعه| حجره فقاهت

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۰:۰۷
پسندیدن 0 اشتراک گذاری 1 دنبال کردن 3

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم