فراموش کردم
اعضای انجمن(39) دلایل رد مطلب نظرات انجمن
جستجوی انجمن
عناوین پر بازدید ماه
مدیر انجمن: میلاد عابدینی
داوید ویا7 (hamze-8 )    

معرفی قوانین ومقررات ورزش هندبال و ابعاد زمین هندبال در سالن

منبع : http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/26/68-----.h
درج شده در تاریخ ۹۲/۰۳/۱۲ ساعت 22:15 بازدید کل: 3126 بازدید امروز: 1 2 می‌پسندم  
 

 

 

باسلام:قصد دارم در چند جلسه ورزش مفرح///هوازی ومورد علاقه ام

( هندبال داخل سالن ) رو به شما معرفی کنم..

............

 • مقررات و قوانین بازی هندبال
  1- مدت بازی:

  در دو زمان 30 دقیقه ای برای بزرگسالان – 25 دقیقه ای برای جوانان – 20 دقیقه ای برای نوجوانان و 15 دقیقه ای برای نونهالان می باشد با زمان استراحت 10 دقیقه ای بین دو نیمه.

  2- تعداد بازیکن:

  12 نفر که 7 نفر بازیکن اصلی می باشند و در مینی هندبال 5 نفر اصلی می باشند.

  3- دروازه بان:

  دروازه بان می تواند در منطقه 6 متری مانور دهد و هر زمان از منطقه بیرون آید به عنوان بازیکن زمین محسوب می شود. هیچ بازیکنی حق ندارد توپ را در منطقه 6 متری به دروازه بان پاس بدهد.
 •  

  ............

   

  4- بازیکن زمین:

  بازیکنان اجازه دارند توپ را با پاس یا دریبل به زمین حریف انتقال دهند ، مشروط به اینکه مرتکب تخلف نشوند ( رانینگ - دبل ) هر بازیکن حق استفاده از دو تا سه گام را دارد. یک سه گام قبل از دریبل و سه گام دوم بعد از دریبل که باید بلافاصله توپ را پاس دهد و یا شوت بزند.

  5- بازیکن ذخیره:

  بازیکن ذخیره در هر لحظه و به دفعات می تواند وارد زمین بازی شود مشروط به اینکه ابتدا بازیکن از زمین خارج شود و سپس بازیکن ذخیره وارد زمین گردد.

  ............


  6- دیگر مقررات:

  - چنانچه بازیکن مدافع یک موقعیت مسلم گل را از مهاجم بگیرد ، پرتاب پنالتی ( 7متر ) برای تیم مهاجم گرفته خواهد شد و تمام بازیکنان به جز دروازه بان و زننده پنالتی باید پشت خط 9 متر قرار گیرند.

  - هر بازیکن برای مدت 3 ثانیه می تواند توپ را در اختیار داشته باشد ( بدون فعالیت ) همچنین در زمان پرتابها ( اوت/ پنالتی / 9 متر و ... ) قبل از اتمام 3 ثانیه باید پاس دهد و یا شوت بزند.

  چنانچه یک بازیکن به دفعات مرتکب خطا شود که خطاها حالت پیشرونده داشته باشد ، ابتدا تذکر و بعد کارت زرد ، سپس 2 دقیقه اخراج از بازی به همراه خواهد داشت ، و تیم باید با یک بازیکن کمتر برای مدت 2 دقیقه به بازی ادامه دهد و چنانچه یک بازیکن 3 بار اخراج 2 دقیقه ای بگیرد کارت قرمز دریافت داشته ( دیسکالیفه ) و دیگر نمی تواند در این مسابقه بازی کند ، و بعد از سپری شدن 2 دقیقه بازیکن دیگری جایگزین او خواهد شد. چنانچه قبل از اتمام 2 دقیقه ، نیمه اول تمام شود ، ادامه آن بعد از شروع بازی در نیمه دوم خواهد بود.

  - در تمام پرتاپ خطاها و اوت بازیکن مدافع باید 3 متر با صاحب توپ فاصله داشته باشد و اگر رعایت نکرد ابتدا تذکر سپس کارت زرد به بازیکن خاطی تعلق می گیرد و برای هر تیم مدافع فقط یک بار تذکر داده می شود.

  ............


  - به هر بازیکن یک کارت و به هر تیم سه کارت زرد تعلق می گیرد و بعد از آن اخراج 2 دقیقه ای برای بازیکن به همراه خواهد داشت.


  - توپی گل به حساب می آید که تمام توپ از خط دروازه عبور کرده باشد. چنانچه بعد از سوت داور ، توپ از خط دروازه عبور نماید گل محسوب نخواهد شد.


  - به تیم برنده 2 امتیاز ، بازنده 1 امتیاز و تیم غایب صفر امتیاز تعلق می گیرد.

  - هر گاه در مسابقه ای احتیاج به تیم برنده باشد در صورت تساوی بعد از یک استراحت 5 دقیقه ای 2 زمان 5 دقیقه ای بدون استراحت به زمان بازی اضافه می شود.

  - چنانچه بازیکنی بعد از اعلام داور در در یافت توپ توسط تیم مهاجم تأخیر ایجاد کند به بازیکن خاطی اخراج 2 دقیقه ای تعلق می گیرد.


  - برای پرتاپ اوت ، بازیکن باید یک پایش را روی خط طولی و پای دیگر را بیرون قرار دهد و بازیکن مدافع حداقل 3 متر با صاحب توپ فاصله داشته باشد.


  - بازیکنی که پرتاپی را انجام می دهد بعد از قرار گرفتن در محل تخلف نمی تواند توپ را به زمین بزند و دوباره بگیرد و یا به دیگری واگذار نماید تا او پرتاپ را انجام بدهم ، بلکه هر بازیکنی که در محل خطا قرار گیرد باید ظرف 3 ثانیه توپ را به جریان بیاندازد.


  - اگر بازیکنی برای به دست آوردن موقعیت بهتر از منطقه 6 متر عبور نماید مرتکب تخلف شده و جریمه آن یک پرتاپ آزاد خواهد بود و اگر بازیکن مدافع برای کسب موقعیت بهتر در جلوی مهاجم صاحب توپ از منطقه عبور نماید یک پرتاپ 7 متر به تیم مهاجم داده می شود.

   

  ............

   پایان جلسه اول

  گردآوری:دبیر تربیت بدنی وعلوم ورزشی:داوید ویا7

   

  تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۰۱

  1
  1


  لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
  فراموش کردم
  محبوب مـن - Canimin ici میخوام چندتا از اون دردایی که دخترا دارن براتون بگم ... برگزاری مسابقه قهرمانی موی تای به مناسبت هفته بسیج دانلود آهنگ جدید پوریاس به نام یادگار محرمی که بدست بعضی از طرفدارن مرتضی فراموش شد..... + تصاویر چگونگی درج آگهی در سایت و قسمت تبلیغات سفارش انواع پاپوش با قیمت های مناسب فیزیوتراپی ولیزردرمانی توانا-با17سال سابقه فیزیوتراپی-فیزیوتراپیست وکارشناس ارشد آسیب های ورزشی وحرکات اصلاحی اگر ثروتمند بودم ! برای بهترین زن دنیا