فراموش کردم
اعضای انجمن(39) دلایل رد مطلب نظرات انجمن
جستجوی انجمن
عناوین پر بازدید ماه
مدیر انجمن: میلاد عابدینی
داوید ویا7 (hamze-8 )    

معرفی قوانین ومقررات ورزش هندبال و ابعاد زمین هندبال در سالن

منبع : http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/26/68-----.h
درج شده در تاریخ ۹۲/۰۳/۱۲ ساعت 22:15 بازدید کل: 3095 بازدید امروز: 6 2 می‌پسندم  
 

 

 

باسلام:قصد دارم در چند جلسه ورزش مفرح///هوازی ومورد علاقه ام

( هندبال داخل سالن ) رو به شما معرفی کنم..

............

 • مقررات و قوانین بازی هندبال
  1- مدت بازی:

  در دو زمان 30 دقیقه ای برای بزرگسالان – 25 دقیقه ای برای جوانان – 20 دقیقه ای برای نوجوانان و 15 دقیقه ای برای نونهالان می باشد با زمان استراحت 10 دقیقه ای بین دو نیمه.

  2- تعداد بازیکن:

  12 نفر که 7 نفر بازیکن اصلی می باشند و در مینی هندبال 5 نفر اصلی می باشند.

  3- دروازه بان:

  دروازه بان می تواند در منطقه 6 متری مانور دهد و هر زمان از منطقه بیرون آید به عنوان بازیکن زمین محسوب می شود. هیچ بازیکنی حق ندارد توپ را در منطقه 6 متری به دروازه بان پاس بدهد.
 •  

  ............

   

  4- بازیکن زمین:

  بازیکنان اجازه دارند توپ را با پاس یا دریبل به زمین حریف انتقال دهند ، مشروط به اینکه مرتکب تخلف نشوند ( رانینگ - دبل ) هر بازیکن حق استفاده از دو تا سه گام را دارد. یک سه گام قبل از دریبل و سه گام دوم بعد از دریبل که باید بلافاصله توپ را پاس دهد و یا شوت بزند.

  5- بازیکن ذخیره:

  بازیکن ذخیره در هر لحظه و به دفعات می تواند وارد زمین بازی شود مشروط به اینکه ابتدا بازیکن از زمین خارج شود و سپس بازیکن ذخیره وارد زمین گردد.

  ............


  6- دیگر مقررات:

  - چنانچه بازیکن مدافع یک موقعیت مسلم گل را از مهاجم بگیرد ، پرتاب پنالتی ( 7متر ) برای تیم مهاجم گرفته خواهد شد و تمام بازیکنان به جز دروازه بان و زننده پنالتی باید پشت خط 9 متر قرار گیرند.

  - هر بازیکن برای مدت 3 ثانیه می تواند توپ را در اختیار داشته باشد ( بدون فعالیت ) همچنین در زمان پرتابها ( اوت/ پنالتی / 9 متر و ... ) قبل از اتمام 3 ثانیه باید پاس دهد و یا شوت بزند.

  چنانچه یک بازیکن به دفعات مرتکب خطا شود که خطاها حالت پیشرونده داشته باشد ، ابتدا تذکر و بعد کارت زرد ، سپس 2 دقیقه اخراج از بازی به همراه خواهد داشت ، و تیم باید با یک بازیکن کمتر برای مدت 2 دقیقه به بازی ادامه دهد و چنانچه یک بازیکن 3 بار اخراج 2 دقیقه ای بگیرد کارت قرمز دریافت داشته ( دیسکالیفه ) و دیگر نمی تواند در این مسابقه بازی کند ، و بعد از سپری شدن 2 دقیقه بازیکن دیگری جایگزین او خواهد شد. چنانچه قبل از اتمام 2 دقیقه ، نیمه اول تمام شود ، ادامه آن بعد از شروع بازی در نیمه دوم خواهد بود.

  - در تمام پرتاپ خطاها و اوت بازیکن مدافع باید 3 متر با صاحب توپ فاصله داشته باشد و اگر رعایت نکرد ابتدا تذکر سپس کارت زرد به بازیکن خاطی تعلق می گیرد و برای هر تیم مدافع فقط یک بار تذکر داده می شود.

  ............


  - به هر بازیکن یک کارت و به هر تیم سه کارت زرد تعلق می گیرد و بعد از آن اخراج 2 دقیقه ای برای بازیکن به همراه خواهد داشت.


  - توپی گل به حساب می آید که تمام توپ از خط دروازه عبور کرده باشد. چنانچه بعد از سوت داور ، توپ از خط دروازه عبور نماید گل محسوب نخواهد شد.


  - به تیم برنده 2 امتیاز ، بازنده 1 امتیاز و تیم غایب صفر امتیاز تعلق می گیرد.

  - هر گاه در مسابقه ای احتیاج به تیم برنده باشد در صورت تساوی بعد از یک استراحت 5 دقیقه ای 2 زمان 5 دقیقه ای بدون استراحت به زمان بازی اضافه می شود.

  - چنانچه بازیکنی بعد از اعلام داور در در یافت توپ توسط تیم مهاجم تأخیر ایجاد کند به بازیکن خاطی اخراج 2 دقیقه ای تعلق می گیرد.


  - برای پرتاپ اوت ، بازیکن باید یک پایش را روی خط طولی و پای دیگر را بیرون قرار دهد و بازیکن مدافع حداقل 3 متر با صاحب توپ فاصله داشته باشد.


  - بازیکنی که پرتاپی را انجام می دهد بعد از قرار گرفتن در محل تخلف نمی تواند توپ را به زمین بزند و دوباره بگیرد و یا به دیگری واگذار نماید تا او پرتاپ را انجام بدهم ، بلکه هر بازیکنی که در محل خطا قرار گیرد باید ظرف 3 ثانیه توپ را به جریان بیاندازد.


  - اگر بازیکنی برای به دست آوردن موقعیت بهتر از منطقه 6 متر عبور نماید مرتکب تخلف شده و جریمه آن یک پرتاپ آزاد خواهد بود و اگر بازیکن مدافع برای کسب موقعیت بهتر در جلوی مهاجم صاحب توپ از منطقه عبور نماید یک پرتاپ 7 متر به تیم مهاجم داده می شود.

   

  ............

   پایان جلسه اول

  گردآوری:دبیر تربیت بدنی وعلوم ورزشی:داوید ویا7

   

  تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۰۱

  1
  1


  لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
  فراموش کردم
  فروشگاه خرید شارژ ایرانسل،همراه اول،تالیا،رایتل(با 10% تخفیف ویژه!!!!) بعضی ها نامزد کردن... (^_^) & (*^_^) گروه معماری دانشگاه آزاد میانه آره ... من یک دخترم... چگونگی درج آگهی در سایت و قسمت تبلیغات مطب تخصصی اعصاب و روان سفارش انواع پاپوش با قیمت های مناسب ریست پرینترهای سامسونگ ترجمه متون انگلیسی به همراه تایپ رایگان برای بهترین زن دنیا